Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor:

Podlaska policja prowadzi postępowanie w sprawie zniknięcia figury Światowida z Babiej Góry, znajdującej się w pobliżu Choroszczy. Nie wiadomo, kto jest właścicielem drewnianej figury, która ozdabiała szlak turystyczny, ani kiedy dokładnie zniknęła. Wiadomo jedynie, że radny z Choroszczy Jan Czarniecki wystąpił na sesji rady z wnioskiem o usunięcie pomnika oraz jego wizerunków z folderów i innych materiałów promocyjnych gminy Choroszcz. Twierdzi, że Światowid obraża uczucia religijne. Radny Czarniecki argumentował, że w pobliżu znajdują się groby żołnierzy z I wojny światowej, którzy na pewno byli chrześcijanami. Po prostu dla ozdoby szlaku turystycznego zamiast figury pogańskiego Światowida powinien stać katolicki radny Czarniecki.

 

Poseł Platformy Obywatelskiej Adam Korol wysłał do Ministerstwa Edukacji Narodowej interpelację, w której pyta o obchodzenie w szkołach świąt spoza chrześcijańskiego kanonu, np. Halloween czy Walentynek. Jest odpowiedź ministerstwa: „Zadania wychowawczo-profilaktyczne określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego nie odwołują się do organizowania uroczystości o charakterze niechrześcijańskim, a więc nie powinny znaleźć się w programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły”. To oczywisty sygnał dla dyrektorów i nauczycieli – koniec z pogaństwem w polskiej szkole.

 

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, opublikowany przez ministerstwo Zbigniewa Ziobry, który ma pomóc rodzicom, dyrektorom szkół i nauczycielom chronić dzieci, zawiera luki. Marek Lisiński, szef fundacji „Nie lękajcie się”, zrzeszającej ofiary księży pedofilów, alarmuje, że w spisie brakuje nazwisk 56 księży pedofilów. Okazuje się, że publiczny rejestr obejmuje tylko najcięższe przestępstwa, a takich księża nie popełniali. Oni tylko pomniejsze: całowanie dziewczynek przygotowywanych do komunii, wkładanie rąk pod bieliznę, dotykanie w miejsca intymne. Gwałty także się zdarzały, ale lżejsze.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.