Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 19/2019
Autor:

Tatko Tadeusz Rydzyk kolejny raz został znieważony. Feministki, środowiska lewackie i LGBT po raz drugi manifestowały przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu. Uczestnicy trzymali flagi w kolorach tęczy, a jeden przebrał się nawet za tatkę Rydzyka. Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, na szczęście czuwa. Jeszcze tego samego dnia szybciutko wysłał donos mailem do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. Domaga się ścigania hucpiarzy. Ale trudno podciągnąć ojca Rydzyka i plac przed Radiem Maryja do kategorii miejsc czy osób z kręgu tzw. sacrum. O profanacji mowy więc być nie może. Choć w liczbie znieważeń ojciec Rydzyk daleko wyprzedza Matkę Boską.

 

Ruszyła w Toruniu budowa Muzeum „Pamięć i tożsamość” im. św. Jana Pawła II. To kolejny pomysł i „dzieło” ojca Rydzyka. Budowa, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w całości zostanie sfinansowana z pieniędzy ministerstwa kultury. To kwota w wysokości 117 mln zł. Przy okazji Rydzyk skarcił tych, którzy kręcą nosem na wspomaganie go z państwowej kasy: „Jak ktoś pracuje, to ma”.

 

Kardynał Dziwisz kończy 80 lat. To oznacza, że nie będzie już mógł brać udziału w kolegium kardynalskim wybierającym kolejnego papieża. Jesienią z tego grona wypadnie kardynał Zenon Grocholewski. Papa Franciszek będzie musiał kolegium kardynalskie uzupełnić. Kardynałem chciałby zostać abp Marek Jędraszewski, zwłaszcza że Kraków jest miastem „kardynalskim”, jednak chyba nie ma szans, ponieważ jego poglądy na Kościół są nieco inne niż Franciszka. Szykuje się za to prymas Polski abp Wojciech Polak. Stąd u niego taka deklarowana ochota w zwalczaniu pedofilii w Kościele oraz wiele dość liberalnych wypowiedzi. Ale niekoniecznie Franciszek musi uzupełniać kolegium kardynalskie jakimkolwiek Polakiem.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Niepokalana Dziewico módl się za nami. i prowadź do nieba Ojca Tadeusza Rydzyka za to że nikt w jego Radiu Maryja nie modli się za zgwałcone ofiary biskupów świntuchów.