Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 18/2016
Autor: JAN

Prokuratura w Nowym Targu wszczęła śledztwo w sprawie karmelity bosego Grzegorza Z., katechety w szkole podstawowej w Kluszkowcach, podejrzanego o molestowanie uczennic w wieku od 7 do 13 lat. Mowa jest nawet o szesnastu ofiarach rozpustnego zakonnika. Zawiadomienie do prokuratury złożyła dyrekcja szkoły, do której zgłosili się rodzice uczennic i opowiedzieli o niepokojących zachowaniach i czynach katechety. Władze krakowskiej prowincji zakonu karmelitów bosych wydały oświadczenie, w którym poinformowały, że zakonnik został odsunięty od pracy z dziećmi i młodzieżą. Zdaniem prokuratora, któremu powierzono sprawę, dochodzenie będzie długie i żmudne.

W sali obrad Rady Dzielnicy Śródmieście w Warszawie pojawił się drewniany krzyż. Pod krzyżem umieszczono tabliczkę informującą, że został powieszony z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Za powieszeniem krzyża stoją radni PiS, współrządzący Śródmieściem. Radni z innych ugrupowań nie zostali poinformowani o powieszeniu krzyża, nikt też nie poddał sprawy głosowaniu.

Reżyser Borys Lankosz nakręci film o osławionej Agnieszce F., czyli siostrze Bernadetcie, która przez lata znęcała się nad wychowankami ośrodka opiekuńczego sióstr boromeuszek w Zabrzu. Scenariusz napisze Justyna Kopińska, autorka głośnego reportażu „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?”. Za swoje czyny zakonnica została skazana na 2 lata więzienia. Druga odpowiadająca w procesie zakonnica została skazana na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

 

Wieści na pożytek pasterzy i owieczek czerpiemy z prasy lokalnej.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.