Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 18/2015
Autor: JAN

23-letnia Polka została zgwałcona i zamordowana w Nazarecie. Młoda kobieta pojechała do Izraela z pielgrzymką wielkopolskich leśników. Po trzech dniach poszukiwań ciało Polki,, znaleziono o 100 metrów od hotelu, w którym mieszkała. Pielgrzymce towarzyszył biskup Edward Janiak, który jest duszpasterzem leśników. Kapłan biskupa kategorycznie zaprzeczył informacjom prasowym, jakoby biskup był ostatnią osobą, która widziała żywą zamordowaną dziewczynę. Zaprzeczył też, że biskup brał udział w identyfikacji jej zwłok.

Młyny boże mielą powoli, a jeszcze wolniej pracuje watykańska kongregacja ds. duchowieństwa. Zwolniła ona z celibatu i zobowiązań wynikających ze święceń 48-letniego posła Romana Kotlińskiego, redaktora naczelnego antyklerykalnego tygodnika „Fakty i Mity” oraz autora książki „Byłem księdzem”. Kotliński jest posłem na Sejm RP. Obecnie jest niezrzeszony, do Sejmu dostał się z listy Palikota. Księdzem był od 1993 r., ale porzucił stan kapłański w roku 1996.

Kilkanaście samochodów porysował kluczami parafianin Jan W. ze Skały. Straty, jakie wyrządził, szacowane są na ponad 20 tys. zł. Po zatrzymaniu przez policję Jan W. wyjaśnił, że samochody parkowały w niedozwolonych miejscach przed kościołem.

 

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.