Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 15/2017
Autor:

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wszczęła śledztwo w sprawie oskarżeń o gwałt wysuniętych wobec jednego z wrocławskich proboszczów przez księdza Adriana K. Do gwałtu miało dojść przed laty, kiedy ksiądz Adrian K. był jeszcze klerykiem. Wkrótce po nagłośnieniu tej sprawy ksiądz Adrian sam padł ofiarą oskarżeń. Ujawniono bowiem, że za pomocą serwisu społecznościowego miał rozsyłać nieletnim chłopcom zdjęcia genitaliów i zachęcać ich do seksu. Po tej rewelacji ksiądz został zawieszony w pełnieniu funkcji wikarego. Wcześniej oskarżany przez niego ksiądz pożegnał się z funkcją proboszcza. Cała sprawa jest bardzo zajmująca. Ksiądz Adrian K. opowiada bowiem o związkach hetero i homoseksualnych, których bohaterami są kapłani z wrocławskiej kurii, co oczywiście budzi spore zainteresowanie wiernych. Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu oświadczył, że z uwagi na charakter sprawy prokuratura nie będzie informować o jej szczegółach. Sądzimy, że ze względu na charakter takich spraw należy je właśnie ujawniać.

Poseł Dominik Tarczyński z PiS, złożył interpelację do ministra sprawiedliwości z żądaniem rozpatrzenia możliwości zaostrzenia prawa karnego wobec aktów obrazy uczuć religijnych. Zdaniem posła w Polce mnożą się wydarzenia, które obrażają wiarę katolików. O wskazywanych przeze mnie przypadkach były zawsze informowane odpowiednie organy ścigania – pisze poseł Tarczyński. Sypie przykładami. Wystawienie „Klątwy” w Tetrze Powszechnym w Warszawie, wyskok dwóch panów pijących alkohol w czasie mszy w jednym z kościołów w Poznaniu, pojawienie się nagiego mężczyzny na nabożeństwie w jednej z polskich katedr, zaprezentowanie podczas jednego z tzw. czarnych marszów transparentu, na którym widniał krzyż wrysowany w rękę z wysuniętym środkowym palcem. Panie pośle! To był nasz środkowy palec!

Fundacja Wolność od Religii organizuje piątą już kampanię billboardową na rzecz szkoły świeckiej. W tym roku wybrano hasło „Szkoła to nie kościół”, co wydaje się niezwykle trafne w świetle informacji z całej Polski o sposobie w jaki przeprowadzane są rekolekcje w szkołach, gdzie bez żadnych już zahamowań księża przemieniają sale gimnastyczne w kaplice, a klasy w konfesjonały. Billboardy będą eksponowane do końca kwietnia na ponad 50 nośnikach w 30 miastach.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.