Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 33/2017
Autor:

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie zrobione dronem przy okazji ślubu młodej pary. W parafii Najświętszej Marii Panny w Minodze koło Krakowa jest „ogrodowy tupolew”. Przed kościołem posadzono niewielkie tujki, które – gdy patrzy się na nie z góry układają się w kształt samolotu. To mój pomysł – pochwalił się indagowany na tę okoliczność ksiądz proboszcz Jerzy Ławicki. Ks. Proboszcz pochodzi z rozsławionej przez posła Przemysława Gosiewskiego (zginął w wypadku tupolewa pod Smoleńskiem) Włoszczowy, co może całą sprawę tłumaczyć.

 

Podczas burzy, która przeszła nad Pomorzem zginęły dwie młode harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Jedno z połamanych drzew runęło na rozbity w lesie obóz. Do sprawy odniósł się przewodniczący ZHR, hm. Grzegorz Nowik. Stwierdził bowiem, że tragedia była częścią „Bożego Planu”, którego „nie potrafimy zrozumieć”. Naszym zdaniem hm. Nowik nie powinien sobie wycierać ust Panem Bogiem, ani się nim zasłaniać. Były komunikaty Instytutu Meteorologii ostrzegające, że nadciągające burze mogą być ekstremalne. Harcerze powinni brać je pod uwagę.

 

Z kolei w Wielkopolsce nawałnica, co prawda nikogo nie zabiła, ale wyrządziła szkody budynkom kościelnym. Ucierpiała m.in. katedra gnieźnieńska, niedawno odremontowany kościół franciszkanów. Z katedry wiatr zerwał poszycie dachu nad prezbiterium. Bardzo duże szkody wiatr wyrządził także w otoczeniu katedry. Wiele rosnących tam drzew zostało wyrwanych z korzeniami lub połamanych. Żywiołowi nie oparł się także niedawno odremontowany kościół ojców franciszkanów, którego dach został w kilku miejscach uszkodzony. Z poszycia zerwało dachówki. Czy to również był „Plan Boży”?

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.