Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 14/2019
Autor:

Diecezja łódzka jako pierwsza przygotowuje dokument, który prezentuje przykłady właściwego i niewłaściwego zachowania duchownych w relacji z młodymi osobami. Zakazane będzie łaskotanie, masowanie bądź całowanie dzieci. Ksiądz będzie mógł podać dziecku rękę oraz delikatnie objąć je na powitanie. Instrukcja jest bardzo szczegółowa – ma 60 stron. I pomyśleć, że dorosłych facetów po 6-letnich studiach teologiczno-filozoficznych, często z podstawami psychologii i pedagogiki, należy instruować, że np. masowanie obcych dzieciaków jest niewłaściwe. Arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś chciałby, aby każdy ksiądz własnoręcznym podpisem poświadczył, że się z instrukcją zapoznał i ją zrozumiał.

 

Andrzej Jaworski, były poseł PiS, były szef Stoczni Gdańskiej były szef PZU, obecny kapciowy ojca Rydzyka, złożył zawiadomienie do Prokuratury Generalnej i Zbigniewa Ziobry w sprawie sztuki teatralnej „Wróg się rodzi”, która jest inspirowana działalnością Radia Maryja i ojca Tadeusza. Sztuka miała premierę na deskach Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Jej autorem jest dziennikarz „Gazety Wyborczej” Marcin Kącki. Zdaniem Jaworskiego „istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstw zniesławienia i znieważenia o. Tadeusza Rydzyka oraz słuchaczy Radia Maryja”. Jaworski jako odpowiedzialnych wskazuje dyrekcję teatru oraz zarząd województwa kujawsko-pomorskiego, który nadzoruje finanse.

 

Poseł PO Marcin Kierwiński poinformował na Facebooku, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało w zeszłym roku na „dzieła” tatki Rydzyka – Fundację Lux Veritatis oraz Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej – 600 tys. zł. Nie jest to może szokująca kwota, ale po pierwsze, dlaczego MSZ finansuje Rydzyka, po drugie, to jedno z kilku ministerstw przekazujących datki dla mnicha z Torunia. Dane na ten temat trzeba powoli wyrywać ministerstwom z zamkniętych szuflad jak psu z gardła.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.