Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 13/2015
Autor: JAN

Brawa dla anarchistów z Poznania z organizacji Manufaktura Artyzantka Reklamowa. Zareagowali oni na akcję Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, który rozwiesił w wielu miastach Polski plakaty z napisem: „Konkubinat to grzech. Nie cudzołóż”. Poznańscy anarchiści przerobili plakat zawieszony przy ul. Strzałowej. Na hasło o grzesznym konkubinacie nakleili inne: „Pedofilia księży to też grzech. Żądamy wycofania religii ze szkół!”.

Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę mieszkanki Ostrołęki Aleksandry Nowak, która zaskarżyła uchwałę rady miasta o ustanowieniu Jana Pawła II patronem Ostrołęki. Wcześniej pani Nowak wezwała radę do uchylenia tej uchwały. Argumentowała, że uchwała „bezdurno biorących pieniądze radnych ostrołęckich” jest próbą narzucenia jej wyznania i światopoglądu. Zdaniem pani Nowak nikt nie ma prawa narzucać komukolwiek obiektu kultu – w tym patronów wyznaniowych czy religijnych. Rada miasta oczywiście odrzuciła skargę pani Nowak. Tak samo zrobił Wojewódzki Sąd Administracyjny, który uznał, że skarżąca nie ma do tego legitymacji prawnej. Na pocieszenie pozostają pani Nowak uznanie i szacunek od osób myślących podobnie jak ona.

 

 

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Nie ma legitymacji prawnej? No to może powinna otworzyć zakład fryzjerski i oprotestować tę uchwałę jako firma? Nie zadzieraj z fryzjerem. Jan Paweł twoim patronem, chcesz czy nie.

  • A według mnie jako mieszkanka Ostrołęki, z której podatków radni są utrzymywani ma pełną legimityzacje do występowana w WSA jako strona

  • Po co nam te Sądy Administracyjne?Zawsze orzekają na korzyśc urzędasów.Rekordy absurdu należą jednak do Sądu w Baiałymstoku.