Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 13/2019
Autor:

Fragment ciała św. Józefa Moscati z Włoch, czyli relikwie I stopnia, na stałe znalazły się w kaplicy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. Fragment ciała św. Józefa ma w szpitalu leczyć m.in. białaczkę. Szpital jest szpitalem onkologicznym. W kaplicy rzeszowskiego szpitala znajdują się już relikwie św. Ojca Pio w postaci fragmentu bandaża z kroplą krwi ze stygmatów świętego oraz fragment kości św. Faustyny. Ks. Krzysztof Bal, szpitalny kapelan, wyjaśnia, że dzięki temu placówka notuje wiele ozdrowień. Masz raka – jedź do Rzeszowa, tam jest najnowocześniejszy średniowieczny szpital onkologiczny w Polsce.

 

Były szef Stoczni Gdańskiej, były szef PZU i były poseł PiS, pognany z tej partii za niesubordynację, przyklejony jest do tatki Tadeusza Rydzyka. Przewodniczy Radzie Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. Jana Pawła II, który jest jednym z licznych „dzieł” Rydzyka. Andrzej Jaworski co jakiś czas przypomina o sobie, ogłaszając kolejne akcje, z których nic nie wynika. Teraz ogłosił „SOS dla rodziny”. Jaworski zapowiedział, że będzie przeciwdziałał temu, aby „ktokolwiek uzewnętrzniał swoje popędy seksualne”. Przeciwdziałanie ma polegać na organizowaniu konferencji. Jeśli ktoś zadzwoni na podany numer telefonu (my go nie podajemy), to Jaworski przyjedzie i będzie konferował.

 

„Po ostatnich wydarzeniach, podpisaniu Deklaracji LGBT i zmasowanym ataku ideologicznym lewicy na placówki oświatowe, jest potrzeba stanowczego działania” – zaniepokoiła się posłanka Anna Sobecka. I postanowiła osłodzić ten niepokój, wspominając, że „jest możliwość nowelizacji prawa oświatowego, tak aby wprowadzić zakaz szkodliwej ideologii gender”. Sobecka widzi to tak: najpierw Trybunał Konstytucyjny mówi, że gender jest niezgodny z konstytucją, a potem dobra zmiana dokonuje korekty prawa. Da się to zrobić w jedno popołudnie.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.