Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor: JAN

Narobił sobie kłopotów ks. prof. Alfred Wierzbicki, kierownik Katedry Etyki KUL. Komentując w radiu obecny kryzys parlamentarny, ksiądz skrytykował Kościół za poparcie dla PiS. – W mojej ocenie na głupka wyszedł Kościół katolicki, który poparł PiS. Dzisiaj, nawet gdyby się zgłosił na mediatora, to wszyscy go wygwiżdżą. I to mnie bardzo boli, że Kościół tak strasznie się skompromitował. I powinien, moim zdaniem, odbyć teraz jakąś głęboką pokutę, żeby stał się wiarygodny – powiedział otwartym tekstem ksiądz profesor. Nie trzeba było długo czekać na reakcję zwierzchników odważnego duchownego. KUL i lubelska kuria wydały wspólne oświadczenie, w którym odcięły się od księdza i potępiły jego słowa. Ponadto ksiądz został osobiście upomniany przez arcybiskupa lubelskiego Stanisława Budzika. Jednocześnie autorzy oświadczenia przeprosili wszystkich, którzy poczuli się dotknięci słowami ks. Wierzbickiego. Miejmy nadzieję, że było ich niewielu.

Organizacja Śląsk i Zagłębie – Razem Przeciwko Imigrantom, składająca się głównie ze środowisk narodowców, zorganizowała w Katowicach manifestację antyislamską. Grupa około czterdziestu demonstrantów żądała zamknięcia i zaprzestania pomocy finansowej dla ośrodka Ligi Muzułmańskiej RP, który znajduje się przy ul. Warszawskiej. Przed siedzibą ośrodka demonstranci rozwinęli transparent z napisem: „Każdy muzułmanin jest potencjalnym terrorystą”, Demonstranci odśpiewali „Bogurodzicę” oraz „Rotę” i zmówili „Wieczny odpoczynek” za polskiego kierowcę, który zginął podczas zamachu w Berlinie.

W Sandomierzu grupa kolędników z gminy Gorzyce odwiedziła 74-letnią gospodynię. Zaśpiewali i życzyli dużo szczęścia w Nowym Roku. Po ich odejściu kobieta odkryła, że z domu zniknął portfel 46-letniej córki, w którym miała 450 zł, dokumenty i kartę do bankomatu. Policja wpadła na ślad i zatrzymała młodych złodziei. Ustalono, że kolędy śpiewali Herod z diabłem, a portfel ukradł ich kolega przebrany za Żyda.

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.