Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor: JAN

Ponad 1,5 promila miał wikary z parafii św. Jerzego w Rydułtowach. Ksiądz pojawił się w aquaparku w Raciborzu. Zwrócili na niego uwagę pracownicy, zaniepokojeni tym, że nie był w stanie zamknąć szafki w szatni. Gdy poczuli od niego alkohol, wyprosili go z basenu. Ksiądz posłuchał, wsiadł do peugeota i odjechał, a świadkowie tego zdarzenia zadzwonili po policję, która zatrzymała go po kilku minutach. Błyskawicznie zareagowała kuria katowicka, zawieszając księdza w funkcjach kapłańskich. Zostanie podobno wysłany na leczenie.

Specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza prowadzi dochodzenie w sprawie połamania płyty nagrobnej ks. Jana Gustkowicza na cmentarzu św. Jadwigi w Nowym Porcie w Gdańsku. Z grobu zniknął także fragment czaszki kapłana. Zdaniem policji są duże szanse na złapanie winnych dzięki monitoringowi z pobliskich kamer.

Bezbożni złodzieje włamali się w noc Bożego Narodzenia na plebanię parafii św. Józefa na częstochowskim Rakowie. Skok musiał być zaplanowany, albowiem do włamania doszło, gdy w kościele odbywała się pasterka. Łupem włamywaczy padły 2 komputery.

W Olsztynie rozpoczął się proces 18-letniego Piotra S., który z kościoła Najświętszego Serca Jezusowego ukradł skarbonkę, relikwie św. Wiktora i list sufragana warmińskiego biskupa Edwarda z 1903 r. Piotr S. sądził, że w woreczku z relikwiami znajdzie klejnoty. Rozczarowany jego zawartością, wysypał prochy na ziemię. Piotr S. jako nieletni był 5-krotnie karany przez sąd rodzinny i dla nieletnich.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.