Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 31/2017
Autor:

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z okazji panującego w Kościele Jubileuszu Miłosierdzia postanowiły odpowiadać na nadsyłane do nich pytania dotyczące miłosierdzia, nagrywać odpowiedzi kamerką i umieszczać na YouTube. Okazuje się, że grzech przeciwko Duchowi Świętemu jest nieodpuszczalny. Ale nie dlatego, że Pan Bóg nie chce go odpuścić. Nie ma takiej opcji, kochani. To nie jest tak, że Pan Bóg nie chce odpuścić jakiegoś grzechu, otóż chce i to bardzo. Chodzi o to, że to człowiek nie jest w stanie przyjąć tego odpuszczenia i stąd grzech przeciwko Duchowi Świętemu jest nieodpuszczalny. Wydaje wam się to zawiłe? Nam bardzo.

 

To impreza o podwyższonym ryzyku – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak o rozpoczętym właśnie Przystanku Woodstock, organizowanym przez Jerzego Owsiaka, który jest jednym z największych koncertów muzyki rockowej w Europie gromadzący kilkaset tysięcy młodych. Spokojna głowa panie ministrze. Obok odbywa się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystanek Jezus”. Baza Przystanku Jezus znalazła się w bezpośredniej bliskości pola woodstockowego. Organizatorzy tłumaczą, że chcą być jak najbliżej tych, którzy będą potrzebować rozmowy, wspólnej modlitwy i pojednania z Bogiem. Ewangelizatorów przybyło 500 a jezusowych przystankowiczów ponad 2 tys. Będą wspólnie ochraniali modlitwą tych co pojechali słuchać rocka. Policja tam nie potrzebna.

 

Prowincjał Zakonu Mariawitów w Polsce udzielił zezwolenia na wypowiadanie się w mediach ks. Adamowi Bonieckiemu, który przynależy do zakonu, i który 6 lat temu taki zakaz otrzymał od poprzedniego prowincjała. Ks. Boniecki dostał zakaz za kłapanie dziobem m.in. na Przystanku Woodstock. To może faktycznie Błaszczak ma rację i tam jest podwyższone ryzyko? Teraz podwyższone o Bonieckiego. Swoja drogą widać, że żydomasoneria nadal wspiera swoich, a ksiądz Międlar poza kapłaństwem.

 

„Tygodnik Powszechny”, z którym związany jest właśnie ks. Adam Boniecki, i który miał być wzięty w karby przez abepe Marka Jędraszewskiego, nadal gorszy. W najnowszym numerze Artur Sporniak przekonuje, że Kościół powinien zmienić swoje nauczanie w dotyczące antykoncepcji. Zgadniecie czym taki bluźnierczy tekst został zilustrowany? Zgadliście. Zdjęciem wtulonej w siebie pary stojącej na woodstokowym polu.

 

Za to prawdziwie podwyższone ryzyko jest gdzie indziej. W Toruniu. Poseł Anna Sobecka przygotowała list do Ojca Świętego Franciszka w związku z nową, kolejną już  falą ataków na Radia Maryja i ojca dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka. Fala jest związana z działaniami „totalnej opozycji”, choć poseł Sobecka nie formułuje konkretnie o jakie działania chodzi. W każdym razie o lewicowo-liberalne. Sobecka uważa, że trzeba informować Franciszka o prawdziwym obrazie sytuacji. W internecie trwa akcja zbierania podpisów pod listem Sobeckiej. Podpisali już m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, ministrowie i parlamentarzyści: Beata Kempa, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak. Może by min. Błaszczak dał całodobową ochronę policyjna ojcu Tadeuszowi, żeby go ta liberalno-lewicowa zaraza jednak nie zalała.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.