Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 11/2019
Autor:

W związku z podpisaniem przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT plus” biskupi archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej przedstawili wspólną deklarację. Okazało się bowiem, że deklaracja Trzaskowskiego „wzbudziła emocje i uzasadnione zaniepokojenie wiernych, którzy w różnorodnej formie coraz liczniej zwracają się do biskupów warszawskich z prośbą o wsparcie”. Nie chce nam się wierzyć, że ktokolwiek w tej sprawie zwracał się do Nycza albo Kamińskiego, ale niech im będzie. Jakiego udzielą wsparcia? Nie objaśnili. Może powinni pouczyć podwładnych księży, aby nie rozbudzali seksualności małych dzieci pytaniami na pierwszej spowiedzi typu: „Ile razy dotykałeś siusiaka?”.

 

Do deklaracji LGTB nawiązał w specjalnym komunikacie ojciec Tadeusz Rydzyk. Twórczo. Co prawda zauważył, że „walec nowej lewicy idzie bardzo mocno przez instytucje, przez uczelnie, przez szkoły, przez media”, ale zaraz znalazł rozwiązanie problemu walca. Zapytał retorycznie: „Pomyśl, co możesz uczynić, by każdy, także twoi najbliżsi, dzieci i młodzież mieli mocną wiarę, gorącą miłość do Pana Boga, by byli zbawieni, by życia nie zmarnowali? Pomyśl, jak przeciwstawiać się temu niszczeniu już od przedszkola?”. Daj odpis z corocznego zeznania podatkowego, daj 1 proc. na dzieła ojca Rydzyka. Tak zatrzymasz pedalstwo.

 

Ojciec Rydzyk nie ustaje w dziełach. Kolejnym jest sympozjum dla biznesu „Przedsiębiorczość w Polsce – teraźniejszość i przyszłość”. W sympozjum mają wziąć udział: minister rozwoju Jerzy Kwieciński, minister energii Krzysztof Tchórzewski, Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister finansów Marian Banaś. Każdy, komu drogi jest sukces własnej firmy, powinien na sympozjum przyjechać. Modlitwa przed obrazem Matki Bożej Papieskiej – przed tym samym obrazem, przed którym przez prawie 27 lat modlił się w swojej watykańskiej kaplicy św. Jan Paweł II – nikomu nie zaszkodzi, a możliwość poznania rządowych ministrów może pomóc.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.