Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 10/2017
Autor:

Do poważnej kolizji drogowej doszło w Środę Popielcową na ul. Stacyjnej w Białej Podlaskiej. W prawidłowo jadący samochód uderzył opel. Nikomu nic się nie stało. Policjanci ustalili, że kierowca opla miał 1,2 promila. Ze zdumieniem rozpoznali w nim 39-letniego duchownego z Białej Podlaskiej. Policjanci zatrzymali księdzu prawo jazdy i powiadomili o sprawie prokuraturę.

W Świlczy nieznany sprawcza rozbił figurę Matki Bożej Nieustającej Pomocy stojącą na prywatnym terenie Grzegorza K. Gospodarz wystawił figurę, aby podtrzymać rodzinną tradycję i zaskarbić sobie za pośrednictwem Matki Boskiej względy Pana Boga. Nie może zrozumieć, czym kierował się sprawca zniszczenia. Do tej pory w Świlczy nie wydarzyło się coś podobnego.

Kolejny skandal seksualny w polskim Kościele. Ksiądz porucznik Adrian Kosendiak z parafii w Miliczu w województwie wrocławskim oskarżył o gwałt obecnego proboszcza jednej z parafii w tym samym województwie. Do gwałtu miało dojść już dawno, gdy Kosendiak był w seminarium duchownym. – Chwycił mnie jakoś tak za gardło, że nie mogłem oddychać. Zaczął mnie dusić, a później rozebrał. I później doszło do czynów – opowiada zgwałcony ksiądz. Kapłan twierdzi również, że ksiądz, który go zgwałcił. oferował mu później pomoc w karierze, myśląc, że kupi za to jego milczenie. Ks. Kosendiak powiedział, że po gwałcie dochodził do siebie przez kilka lat. Po tych rewelacjach arcybiskup Józef Kupny powołał specjalną komisję, która ma się zająć wyjaśnieniem oskarżeń. Wiadomo, że po nagłośnieniu sprawy obwiniany o gwałt ksiądz opuścił swoją parafię. Komisja zbada nie tylko sprawę gwałtu. Kosendiak utrzymuje, że w diecezji wrocławskiej dochodziło do wielu nadużyć homo- i heteroseksualnych, a kuria robiła wszystko, by zamieść je pod dywan.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Kosendiak ups …. mam nadzieje ze ma dobrą polisę na życie … pewni arcybiskupi z ameryki łacińskiej nie mieli….