Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 10/2015
Autor: JAN

Na gorącym uczynku kradzieży metalowej szkatuły z 500 zł w środku nakrył bezbożnego 22-latka z Dębnicy Kaszubskiej ksiądz z parafii św. Józefa w Słupsku. Kapłan natychmiast powiadomił policję, a ta zatrzymała złodzieja. Lokalna prasa zauważa, że jest to kolejny przypadek próby kradzieży w kościele św. Józefa. Kilka prób miało też miejsce w parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Na podkreślenie zasługuje czujność słupskich kapłanów, kościelnych i parafian pilnujących kasy. Za każdym razem zawsze udawało się zatrzymać sprawców.

 

W bogobojnej Świdnicy na Dolnym Śląsku odbył się koncert deathmetalowej kapeli Vader. Koncertowi towarzyszyła niebywała (nawet jak na Pomroczną) reklama, którą zapewnił muzykom biskup Ignacy Dec. Biskup domagał się odwołania imprezy i wydał nawet specjalne oświadczenie, w którym stwierdził, że zespół emanuje agresją i nienawiścią do chrześcijaństwa. Zdaniem biskupa Vader promuje treści satanistyczne i niesie trudne do opisania duchowe spustoszenie. W przeddzień koncertu w sali, w której miał się odbyć, katolicy rozsypali sól egzorcyzmowaną. W dzień koncertu w świdnickim kościele św. Krzyża biskup Dec poprowadził modlitewne czuwanie i modlił się w intencji uczestników koncertu. Przy takiej reklamie nie dziwi, że wszystkie bilety na koncert zostały wyprzedane.

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Ciesze sie ze w mojej ukochanej Swidnicy ludzie nie dali sie sukienkowym a zwlaszcza Decowi

  • Jaka sól?
    To ta sól była wpierw nawiedzona, trzeba było ją egzorcyzmować a kiedy udało się diabła z niej wypędzić to rozrzuca się ją na zasadzie szczepionki?
    Jeśli tak to najpierw trzeba by nawiedzić tą biedną sól szatanem.
    Pozostaje pytanie czy każde ziarnko ma osobnego szatana.