Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor:

Kaja Godek, celebrytka znana z prowadzenia krucjaty antyaborcyjnej i autorka leżącego w Sejmie projektu ustawy zakazującego aborcji eugenicznej, porównała rządy Prawa i Sprawiedliwości do władzy Heroda, który – jak głosi legenda – nakazał rzeź dzieci w Betlejem ponad 2000 lat temu. Kaja Godek jest dość niewygodna dla prezesa PiS. Może by jej przydzielić jakąś nową radę nadzorczą?

 

Godek ma wsparcie nowego Rzecznika Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak udał się do Telewizji Trwam i powiedział, że chce chronić życie dzieci już od poczęcia oraz że popiera obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”.

 

Prymas Polski Wojciech Polak zapowiedział na pierwszą połowę 2019 r. wydanie raportu na temat nadużyć seksualnych w Kościele, ponieważ Kościół ma być wiarygodny. Abepe Polak nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytanie, czy w polskim Kościele tuszowano przypadki nadużyć seksualnych dokonywanych przez duchownych. Bez raportu jest zdezorientowany.

 

W Poznaniu podobno ludzie chcą odbudowy Pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwanego Pomnikiem Wdzięczności. Monument miałby stanąć nad Jeziorem Maltańskim. Władze Poznania nie chcą się zgodzić na tę lokalizację, aby nie szpecić terenu. Społeczny komitet zbiera pieniądze. Przewodniczący komitetu prof. Stanisław Mikołajczak zapowiada, że ma wielką determinację i podkreśla, że przed wojną pomnik powstawał 12 lat, to i teraz jest gotów czekać. Jednak już niedługo ma się spotkać z szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Jackiem Sasinem, aby ten okres jakoś skrócić. Pisowcy są bowiem znani z umiejętności łamania samorządów, gdy chcą postawić jakiś pomnik.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.