Motto tygodnia: Zrozumcie to wreszcie – ktoś może was wyhuśtać w areszcie.

ico-1
numer 06/2019
Autor:

Szlagierem arabskiej telewizji Al-Jazeera, mającej wyłączność na emitowanie przekazów Al-Kaidy, stała się filmowa relacja z narciarskich mistrzostw Polski kleryków i księży, które odbyły się pod koniec stycznia w Wiśle. Kilkudziesięciu zawodników w sutannach zmierzyło się w slalomie na 800-metrowym stoku. Faceci jeżdżący na nartach w czarnych, długich do kostek sukniach to najwyraźniej dla świata widowisko podobne do tańczącego niedźwiedzia lub latającej świni.

 

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia, założona i pilotowana przez tatkę Rydzyka, dostanie z Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry 3 mln zł. Kwota nie jest może wielka, ale grosz do grosza… Za te pieniądze Rydzykowa uczelnia będzie prowadziła szkolenia dla sędziów w zakresie poprawiania wizerunku sądów. Wcześniej szkolenia dla sędziów prowadziła jedynie Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, no ale wszystko idzie z duchem czasu, polityki i pieniądza. A lizanie tatki Rydzyka po jajach zawsze się opłaca.

 

Z Białorusi wraca do Polski niemal połowa pracujących tam księży. Według białoruskich władz duchowni „uprawiają w kościołach politykę”. Ciekawy jest przypadek franciszkanina Sobiesława Tomały. Miał opuścić Białoruś, ale w jego sprawie interweniowała polska dyplomacja. Musi być ważny dla MSZ.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.