Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 44/2014
Autor: JAN

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszy 33-letni wikary z parafii w Zbąszynie. Na skrzyżowaniu w miejscowości Perzyny ksiądz nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Jego samochód uderzył w tył auta, którym podróżowała 3-osobowa rodzina. Auto dachowało. 32-letnia kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła. Kierowca, 35-letni mieszkaniec gminy Kuślin, i 2-letnie dziecko wyszli z wypadku bez większych obrażeń. Ksiądz był trzeźwy. Policja odebrała mu prawo jazdy. Kapłan nie chce rozmawiać z dziennikarzami. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu do 8 lat więzienia.

Prokuratura z Ostrowa Wielkopolskiego bada sprawę 18-letniego licealisty, który twierdzi, że wikary jednej z ostrowskich parafii zwabił go do siebie, upił, a następnie molestował. Nastolatek zapewnia, że kapłan poczęstował go alkoholem, po którego wypiciu stracił przytomność. Gdy się ocknął, był rozebrany i molestowany przez lubieżnego duchownego. Po powrocie do domu opowiedział o wszystkim rodzicom. Razem z nimi udał się do prokuratury i złożył oficjalne zawiadomienie o przestępstwie. Na tej podstawie wszczęto śledztwo w sprawie doprowadzenia chłopca do poddania się tzw. innej czynności seksualnej.

Pod hasłem „Wolni i odpowiedzialni w Jezusie” przeszedł przez Wrocław V Marsz Mężczyzn. Maszerowało ich, jak na ponad 600 tysięczne miasto, niewielu – trzystu. Nieśli transparenty z wieloma budującymi hasłami: „Wolność w rozumie i rozumna wolność”, „Wolność to nie dowolność” oraz „Wolność to odpowiedzialność”. Maszerujący podpisali deklarację, w której wzywali Wrocław do wierności wartościom chrześcijańskim i usunięcia z wrocławskiego rynku miejsc deprawacji i rozpusty. Walka o likwidację atrakcji turystycznych Wrocławia wydaje się nam działaniem nierozumnym i nieodpowiedzialnym.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.