Motto tygodnia: Czy Kościół zmieni pedofilskie trzęsienie ziemi?

ico-1
Autor:

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Związku Pracodawców Polskich wynika, że 71 procent Polaków uważa, iż zakaz handlu w niedzielę narusza swobody obywatelskie. Nadchodzącą przyszłość, kiedy zakupów w ogóle zrobić w niedzielę się nie da, negatywnie ocenia 65 procent elektoratu. Obecny zakaz handlu wyeliminował ok. 16 tys. sklepów rodzinnych – wynika ze wspomnianych badań. Ani jeden supermarket nie zbankrutował.

 

25-letni mieszkaniec Poddębic spadł z sufitu w sklepie spożywczym wprost pod nogi funkcjonariuszy drogówki. Mężczyzna ukrywał się w międzysuficiu, ponieważ był poszukiwany listem gończym w związku z wyrokiem skazującym go na więzienie oraz okradł rzeczony sklep, za co wyrok dopiero dostanie. Sędzia przyłoży mu także za naruszenie nietykalności osobistej ekspedientki, której wymierzył policzek. Gdyby na miejsce przybyli kryminalni, a nie drogówka, na tym etapie nieszczęścia by się skończyły. Niestety suszarkowcy zauważyli, że złodziej był pijany, a przyjechał przecież do sklepu samochodem – za co mu grozi kolejny wyrok.

 

Trwa koniunktura w branży funeralnej. W zeszłym roku zmarło 414 tysięcy Polek i Polaków, o około 3 procent więcej niż w roku poprzednim. Był to najbardziej śmiercionośny rok od czasów wojny. Analitycy z Głównego Urzędu Statystycznego są zaskoczeni, ponieważ zgodnie z ich naukowymi prognozami tylu nieboszczyków rocznie miało być dopiero w roku 2032. Ministerstwo Finansów martwi się i cieszy, choć o tym głośno nie wspomina, dla którego ponadplanowe zgony to oczywiście zysk, ale i chaos w budżecie. Grób wykopany dla nieboszczyka jest usługą pogrzebową objętą 8-procentowym VAT-em, ale jeżeli nagrobek stawiamy sobie za życia, jest obłożony podatkiem od towarów i usług w wysokości 23 proc. Dlatego uprasza się umierających, aby nie byli ciężarem dla innych i nagrobki stawiali sobie, zanim zmuszeni będą do tego zstępni. Przygotowujcie się na wieczność z korzyścią dla skarbu państwa.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.