Motto tygodnia: Coś nam się widzi, że znów winni są Żydzi.

ico-1
Autor:

Grupa biznesowa czternastu łowiczan, widząc niesprawiedliwość systemu polegającą na tym, że w miejscu z napisem „bank” ludzie zostawiają pieniądze, postanowiła przekabacić system, tak aby to bank zostawiał u nich pieniądze. W tym celu przedstawiali bankowi sfałszowane dokumenty, za co ten przelał na ich konta 2 mln zł. Nie potrafili zrozumieć subtelności systemu polegającej na tym, że niektóre operacje wykonywane przez banki nie są przestępstwami, natomiast te same operacje wykonywane przez zwykłych obywateli są. Nad tą kardynalną różnicą i jej uzasadnieniem zastanawiać się teraz będą przez 10 lat w miejscu odosobnienia. Na dodatek nazwano ich oszustami, co potwierdza Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

 

Polska Agencja Prasowa donosi, że komenda policji w Legnicy wyjaśnia niebywałą sprawę 14-miesięcznego narkomana, który w niewyjaśnionych okolicznościach zażywał narkotyki. Równie ciekawe byłoby wyjaśnienie, w jakich okolicznościach policja dowiedziała się o tym nadzwyczajnym fakcie – podpowiadamy dziennikarzom PAP.

 

W Ostrołęce policja ujęła przestępcę, który ukradł drabinę. Taką aluminiową, aby zdjąć cukier z pawlacza. Problem polega na tym, że w Ostrołęce drabina nikomu nie zginęła. Fakt, że została ukradziona, wywodzą policjanci z zeznań człowieka, który się do kradzieży przyznał, bo wiadomo, że złodzieje to osoby nad wyraz prawdomówne. Doradzalibyśmy spytać, czy nie ukradł jeszcze kilku rowerów, których kradzieże ostatnio w mieście zgłoszono. Przypuszczalnie powiedziałby, że tak. Korzyść byłaby taka, że złodziejowi nic nie zaszkodzi, a wykrywalność pomaga w przyznawaniu policjantom premii.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.