Motto tygodnia: Nie pozwolą sprawiedliwi i prawi – Duda Falenty nie ułaskawi.

ico-1
numer 50/2018
Autor:

Bank w Głogowie został napadnięty, a przedtem sterroryzowany za pomocą przedmiotu przypominającego broń palną. Napastnik otrzymał w zamian gotówkę, która przypomniała mu, jak wyglądają prawdziwe pieniądze. Trwa obława. Życzymy powodzenia.

 

W Radomiu zbudowano pomnik serka homogenizowanego. Odlany ze spiżu postument realistycznie udaje opakowanie po serku homogenizowanym w skali 1000 do 1 produkowanym w Zakładach Produkcji Mleczarskiej Rolmlecz należących obecnie do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Autorem pomnika jest mistrz dłuta Sławomir Micek, z powodu tego dzieła nazywany Mitorajem z Kielc.

 

Resort finansów uderzył wreszcie w imperialistyczne placówki gastronomiczne w całym kraju należące do sieci KFC, Pizza Hut, Burger King oraz McDonald’s sprzedające postmodernistyczne, antynarodowe kotlety w bułce, nieprzystosowane do warunków żywieniowych ugruntowanych przez tysiącletnią polską tradycję kulinarną. W przeciwieństwie do wszelkiej innej żywności zostanie toto objęte VAT-em 8-procentowym jak, nie przymierzając, maść na odciski. Amerykańscy kucharze odgrażają się, że mimo tego fiskalnego policzka żarcie w fastfoodach nie zdrożeje. Może dlatego, że całkiem niedawno zdrożało.

 

Po raz drugi od ośmiuset lat ziemie polskie najechali Mongołowie. Tym razem w sile pięciu. Zaatakowali polską granicę w okolicach Bandrowa. Przekraczali ją pieszo mimo zimna. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, Mongołowie chcieli dotrzeć do Paryża i Amsterdamu. Tym razem im się nie udało. Po wyleczeniu z odmrożeń mongolskich kończyn dolnych w ustrzyckim szpitalu przespacerują się z powrotem w kierunku pustyni Gobi.

 

W Warszawie odnaleziono niezbity dowód, że 120 tys. lat temu ulicą Płocką na Woli spacerowały mamuty. Robotnicy drążący kolejną linię metra, 6 m pod ziemią natrafili na kości, które zidentyfikowali, jako miednicę oraz fragmenty żeber tego prehistorycznego ssaka. Pozostałości trąby nie znaleziono, prawdopodobnie dlatego, że jest to organ z tkanki miękkiej, pozbawiony kośćca. Prace budowlane zostały wstrzymane. Robotnicy nadzwyczajnie urlopowani. To może w jakimś stopniu tłumaczyć ich niezwykłą jak na klasę robotniczą wiedzę paleontologiczną.

 

Policjanci z Czernikowa roztrzaskali nowiutkie bmw 330i xdrive. 250-konny pojazd z automatyczną skrzynią biegów, napędem na 4 koła oraz wideorejestratorem dostał, „abyśmy wszyscy na naszych drogach czuli się jak najbezpieczniej” – jak twierdził 3 miesiące temu komendant toruńskiej drogówki. W Toruńskiem poziom bezpieczeństwa na drogach po rozbiciu tego ekskluzywnego radiowozu wyraźnie spadł, gdyż pozostałe przy życiu pojazdy są marniejsze.

 

25-latek z Chojnic miał tak celne oko, że z wiatrówki nabitej śrutem wcelował w oko 13-letniej dziewczynki. Dziewczynka jest teraz jednooka. Naukowcy twierdzą, że przeszczep gałki ocznej będzie możliwy w ciągu dziesięciu lat, co jest istotną informacją dla sądu, który może zatrzymać sprawcę w więzieniu przez lat 15.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Temu serku pomnik należał się zdecydowanie. Wszystko dookoła się zmieniało, a jego smak najmniej. I tak wolę ten pomnik od pomnika kartofla.