Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 49/2018
Autor:

Niebywałego rozmachu nabiera sprawa rządowego projektu podwyższenia podatku VAT od leków weterynaryjnych. Problem, który 2 tygodnie temu dostrzegł jakiś drugorzędny portal prozwierzęcy, w mijającym tygodniu zagościł już na łamach „Polityki”, „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka”, „Faktu” oraz „National Geographic Polska”. Przywódcy opinii określają pomysł, mówiąc eufemistycznie, jako ryzykowny. Wszyscy są przeciw. Nie jesteśmy ekspertami od zwierząt, ale użalanie się nad losem stworzeń, które w międzygatunkowej rywalizacji najchętniej sprowadziłyby ludzi do parteru, wydaje się odchyleniem od normalnych relacji w świecie ziemskiej fauny.

 

Gang 14-latków terroryzował przez tydzień Kamienną Górę. Chłopcy napadali na emerytów. Przewracali klientów ZUS-u na ziemię. Ogłuszali ciosami w głowę. Następnie odbierali telefony komórkowe, dokumenty oraz pieniądze – komunikuje miejscowa policja. Gang został rozbity. Policja nie wyjaśnia, skąd kamiennogórscy emeryci mieli pieniądze.

 

Najnowszy raport OECD „Health at a Glance 2018” („Zdrowie w skrócie”) dowodzi, że Polska jest na ostatnim miejscu w Europie pod względem liczby lekarzy. Na 1000 mieszkańców mamy 2,4 lekarza, podczas gdy w reszcie Europy jest ich 3,8, a na zachód od Odry jest prawie siedmiu lekarzy na 1000 Niemców. Publicysta „Polityki”, który jako pierwszy zauważył raport oraz wynikające z niego wnioski, twierdzi, że ten chorobotwórczy trend wynika z emigracji wykształconych za państwowe pieniądze młodych lekarzy do krajów strefy euro. My natomiast zetknęliśmy się z opinią, że masowe przybywanie polskich uczonych w medycynie do Zjednoczonego Królestwa nie jest jednoznaczne z drenażem mózgów, gdyż kompetencje królewskiego systemu ochrony zdrowia per saldo bardzo się obniżają.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.