Motto tygodnia: A na drzewach zamiast liści będzie wisieć mowa nienawiści.

ico-1
numer 49/2017
Autor:

Władze Jaworzna doprowadziły do tego, że liczba zabitych w wypadkach drogowych spadła w mieście do zera. Co więcej, policja i straż miejska nie czerpią korzyści z fotoradarów, bo fotoradarów w Jaworznie nie ma. Gdyby zlikwidować policję i straż miejską, a liczba wypadków nie wzrośnie, to drogowe absolutnie znikną, może się okazać, że obywatele są całkiem dobrze zaprojektowanymi organizmami, mogącymi funkcjonować nieantagonistycznie, bez istnienia aparatu przymusu. Coś takiego nie przyszło do głowy żadnemu filozofowi.

 

48 lat po wylądowaniu człowieka na Księżycu Centrum Technologii Kosmicznych Instytutu Lotnictwa również przyczyniło się do postępu kosmonautyki, wysyłając rakietę o nazwie „Bursztyn” i masie 180 kg na wysokość 15 km. Ten spektakularny pojazd kosmiczny zasilany jest ekologicznym paliwem. Tego, do czego używana ma być rakieta, jej konstruktor inż. Michał Pakosz dokładnie nie wyjaśnił.

 

Syn żołnierza wyklętego Józefa Kurasia, nick „Ogień”, domaga się miliona złotych zadośćuczynienia za krzywdy wyrządzone ojcu przez polskie organy ścigania w związku z działalnością na rzecz niepodległości Polski. Roszczenie jest logiczne i chrześcijańskie. Skoro dziedziczy się długi, dziedziczone powinny być również krzywdy. Kwota natomiast wydaje się zaniżona. „Ogień” własnymi rękami zabił 420 zbrodniarzy komunistycznych. Arytmetycznie rzecz biorąc, młody Kuraś powinien dostać przynajmniej 420 mln zł za bohaterstwo ojca.

 

Człowiek wschodu, czyli z Białegostoku, spacerując z psem, zauważył wilka. W Białymstoku zdarza się, że wilki spacerują po ulicach. Następnie założył wilkowi smycz i obrożę. Potem zaprowadził do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Urzędnicy się bardzo uradowali, bo wizyty leśnych zwierząt w dyrekcji się nie zdarzają.

 

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.