Motto tygodnia: Suweren to czuje – Duda dla picu wetuje.

ico-1
numer 41/2017
Autor:

Wielka wokalistka, caryca pieśni ludowej, Edyta Górniak polskiej muzyki folkowej, znana pod pseudonimem artystycznym Irena Krawiec, została zwolniona z pracy przez okrutnego dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzwoli, Zbigniewa Buryta, na pół roku przed emeryturą, za to, że w trakcie chorobowego koncertowała w filharmonii Szczecińskiej. W bibliotece, liderka grupy śpiewaczej „Jarzębina”, która rozsławiła imię Polski na świecie hitem „Koko Euro Spoko” pracowała, jako bibliotekarka. Nawołujemy do bojkotu biblioteki pana Buryty. Nie ważcie się wypożyczać stamtąd żadnej książki.

 

Policjanci z Wadowic (tak, tak z Wadowic) ujawnili plantację 19 krzewów konopi indyjskich w różnym stanie rozrostu, od 13 do 130 cm. Poszukiwany jest plantator. Gdyby nie to, że papież Benedykt XVI pospieszył się z rozpoczęciem beatyfikacji, cud wzrostu indyjskich roślin w Polsce przypisać by można Karolowi Wojtyle, jako dowód jego uświecających mocy.

 

Policjanci z Myszkowa zajęci byli w minionym tygodniu zdejmowaniem obywateli Leśniakowa z drzew. Dokładnie jednego, który poszedł na grzyby. Zamiast grzybów znalazł dziki. Te przestraszyły go tak, że wspiął się na drzewo. Nie chciał zejść na ziemię. Ujawnił tym samy niedostatki charakteru, słabość siły woli oraz niezdolność perswazji. Prawdziwy Polak spotkawszy w lesie dzika, nie zachowuje się, jak doradzał mu Żyd Brzechwa, uciekając na drzewo. Używając mowy ciała oraz gniewnego wyrazu twarzy powoduje, że to dzikie świnie wspinają się na sosny i srają z góry na dół, niczym gołębie.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.