Motto tygodnia: Pyton grasuje, a policja protestuje.

ico-1
numer 38/2017
Autor:

W Legionowie 35-letni kidnaper wtargnął do lokomotywy, sterroryzował maszynistę pistoletem lub czymś, co było do spluwy podobne, i rozkazał ruszać. Porywacz był prawdopodobnie zaskoczony sukcesem swoich poczynań, bo po przejechaniu 2 km kazał lokomotywę zatrzymać. Ze strachu przed popularnością, jaką by zyskał, dojeżdżając porwanym elektrowozem do Berlina, wyskoczył i uciekł. Dopadła go policja. Odtransportowała do szpitala. Zbyt łatwe sukcesy błyskawicznie stać się mogą porażką lekarzy.

 

Na autostradzie A-18 wykoleił się pojazd wojskowy armii Stanów Zjednoczonych. Zahaczywszy o barierkę, wywrócił się do góry kołami. Wszystko przez to, że autostrada była za wąska, barierka za blisko skraju drogi, ograniczenia prędkości na polskich ulicach niedostosowane do możliwości amerykańskich samochodów, a kierowca trzeźwy. Autostrada była zablokowana przez kilkanaście godzin, bo postawienie amerykańskiego sprzętu na koła wymagało użycia dźwigu budowlanego.

 

Stacjonujące w Polsce siły zbrojne USA poniosły też dotkliwe straty w sprzęcie w Żaganiu. Z kontenera na stacji postojowej ukradziono sprzęt elektroniczny i optoelektroniczny: noktowizory, laptopy, lunety i dalmierze o wartości 200 tys. dolarów. Wartość bojowa US Army nie zmalała przez to nawet o centa. W warunkach polskich do walki wszystkie te urządzenia byłyby Amerykanom nieprzydatne. Nawet gdyby mierzyły dobrze, to obsłudze wydawałoby się, że dystanse są za krótkie, noce zbyt jasne, a domy za małe. Amerykanie po prostu nie mają mózgów przystosowanych do walki w warunkach wschodnioeuropejskich.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Co do wartosci sprzetu bojowego i wyszkolenia-w tym roku byly 4 przypadki kolizji niszczycieli USA Navy u wybrzezy Koreii./w 2 wypadkach ze statkami wielkosci Empire State Building/Troche kowbojow zginelo-ale co tam -dalej sie odgrazaja.Narazie 1:0 dla Kima.A maja podwyzszony stopien gotowosci bojowej./za The Guardian/

  • Jak mawia ob WC zapewne żal było hamerykancom paruset dolców na poświęcenie sprzętu i stąd wszelkie nieszczęścia