Motto tygodnia: Myśliwce F-35 – zakupy do dupy.

ico-1
numer 38/2018
Autor:

W Opolu nieznany z imienia i nazwiska myśliwy, jak to myśliwym często się ostatnio zdarza, pomylił człowieka ze zwierzęciem. Tym razem prawdopodobnie sarną lub dzikiem zdała się strzelającemu wolontariuszka Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Błąd jest o tyle kuriozalny, że wolontariuszka udająca sarnę lub dzika nie przebywała w lesie, jak można by mniemać, ale na balkonie własnego mieszkania. Śruciny przebiły podwójne szyby i utkwiły w ścianie pokoju, ale wolontariuszka pozostała nietknięta. Tym samym jej głowa jako trofeum nie będzie zdobić kominka w jakiejś leśniczówce.

 

Podobnie jak we Wrocławiu, Poznaniu i Olsztynie, krakowscy rajcy skorzystali z uprawnienia ingerowania w kulinarne obyczaje obywateli miasta. Zakaz picia wprowadzono w godzinach 22.00-6.00. Na razie chodzi tylko o alkohol. Miejscowa bohema zastanawia się, czy zarządzenie obowiązuje w przypadku chęci spożycia denaturatu, płynu do chłodnic lub produktów perfumeryjnych. Opracowywana jest już stosowna interpelacja do władz Krakowa.

 

Są pierwsze symptomy zorganizowanego ruchu oporu przeciw nocnej prohibicji wymyślonej przez PiS. Właściciel sklepu monopolowego przy Mochnackiego w Olsztynie obszedł głupie przepisy. Po 22.00 organizuje w sklepie „przyjęcia okolicznościowe”. Odźwierny sprzedaje bilety wstępu za 3 zł na „imprezę”. Następnie wartość ta odliczana jest przy ladzie po zakupieniu alkoholu. Obroty sklepu wzrosły dwukrotnie.

 

Zapowiada się paraliż komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Światłe władze miasta przez ostatnie lata organizowały remonty torowisk w nocy, kiedy ruch kołowy jest minimalny, a uciążliwość robót dla podróżnych prawie żadna. Jednak wrocławska ciemnota nie doceniła tego, wydawać by się mogło, słusznego pomysłu. Pracownicy zakładów naprawczych taboru tramwajowego, pracujący w ciemnościach, obrzucani byli notorycznie butelkami, przetworami w słoikach, doniczkami oraz konserwami. W ocenie władz municypalnych zagrażało to ich życiu. Od najbliższego tygodnia naprawy torowisk odbywać będą się tylko w świetle dziennym.

 

Całość na łamach

 

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.