Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 37/2018
Autor:

Kierownik strefy parkowania spółki Miejska Infrastruktura w Krakowie to zupełnie nowy zawód, którego wykonywanie pozwala dokładnie poznać niedolę ludzkiej egzystencji. Kierownik, aby niefortunne koleje losu nieco złagodzić, okradał podwładnych, czyli parkomaty. Zrabowane 10 tys. zł wydał na drobne i krótkotrwałe przyjemności, za co czekają go długotrwałe niedogodności w miejscu odosobnienia.

 

W Polsce nie produkuje się dronów, bo to jest dla nas nie do pojęcia, ale firma Advanced Protection Systems wymyśliła, jak będziemy się odgrywać na tych, którzy mienią się od nas lepszymi. Skonstruowała „bicz na drony”, jak anonsuje jej prezes Radosław Piesiewicz. Na opracowanie „bicza” firma pozyskała milion złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Po trzech latach inżynierom udało się skonstruować system antydronowy, który wykryje każdy dron w każdych warunkach pogodowych w dzień i w nocy. Może „zhakować” obiekt, przechwycić go i sprowadzić na ziemię. Konstruktorzy zapewniają, że podbiją tym wynalazkiem świat. Pod warunkiem, że nie zainteresuje się nimi wcześniej prokuratura – dodajemy od siebie.

 

Wraz z nowym rokiem szkolnym pojawiły się tradycyjne wrześniowe dylematy młodzieży: skąd wziąć kieszonkowe? W Chorzowie, jak zeznaje dorosły mężczyzna, napadło na niego dwóch 11-latków. Dzieci powaliły starego na ziemię, skopały i okładały pięściami. Skradły portfel wraz z kilkuset złotymi w używanych banknotach. Na krótko im to wystarczy – bo młodzież ma potrzeby naprawdę coraz większe.

 

Jak się okazuje, Pan Bóg nie miał racji, dyktując biblijne „Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli”. W stan wyzwolenia wprawić może również nieprawda. Jak podaje „Puls Biznesu”, zgodnie badaniami prawie 20 procent Polaków uważa, że nie płaci podatków. Cóż za błogosławiona ignorancja! Są Państwo w błędzie. Nawet jeżeli trudnicie się złodziejstwem i prostytucją, które w istocie są z podatków zwolnione, to kupując cokolwiek za zrabowane lub wystręczone pieniądze, i tak płacicie przynajmniej 8 proc. VAT-u, a przeważnie 23. Niekiedy nawet akcyzę.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Radosław Piesiewicz to jakaś rodzina TEGO Piesiewicza…senatora…Milion złotych powiadacie? Na waciki mu dali?

  • Trafne spostrzeżenie – z tymi podatkami. VAT jest podatkiem nałożnym na klasę robotniczą. Każdego z nas kosztuje 10-15% zarobków (już raz opodatkowanych). Warren Buffet też go oczywiście płaci (ściemniać to oni potrafią) – jak sądzę 0,01- 0,10%