Motto tygodnia: Ele-mele-dudki, dudki-ele-mele, zastrajkują nauczyciele.

ico-1
numer 29/2018
Autor:

Istnieje jakaś niechęć młodocianych do sklepów sieci Biedronka w Lublinie, którzy wykurzyć by chcieli tę inicjatywę z miasta podkładając ogień. W marcu podpalenia towarów na półce dokonał 14 – latek. W zeszłym tygodniu 10-letnia dziewczynka poddała w Biedronce chipsy próbie ognia, który personel gasił wodą. Na miejscu dyrekcji spółki rozważylibyśmy możliwość wprowadzenia zakazu wejścia do sklepów osób pozbawionych zdolności nabywczych.

 

Dzieci przekroczyły również swoje wakacyjne uprawnienia w Zgierzu, doprowadzając do szału 68-letnią kobietę, która cisnęła w ich kierunku najpierw butelką z sokiem potem ceramicznym talerzem. Mimo, że nie trafiła została aresztowana. Komenda Policji w Łodzi choć nie chce otwarcie przyznać, że dzieci są wkurwiające, ostrzega wszystkich Państwa, że atakowanie ich ciężkimi przedmiotami grozi 3 latami w więzieniu.

 

Uciekający przed wojną obywatel Syrii chciał udawać Hiszpana. Dlatego w Atenach za 4 tys. Euro kupił dokument, który miał był potwierdzać jego iberyjskie obywatelstwo. Z dokumentem tym chciał dotrzeć do Niemiec via lotnisko międzynarodowe w Modlinie. Niestety został przez fałszerza oszukany. Nie był to hiszpański tylko polski dowód osobisty. Fałszerz okazał się również partaczem. Dokument był fatalnie podrobiony. Nie zawierał polskich znaków. Na tym od razu poznała się lotniskowa straż graniczna. Syryjczyk mógłby pozostać w naszym kraju, gdyby trafił na surowszy sąd, niż ten który dał mu 6 miesięcy w zawieszeniu. W tej sytuacji oszukany, okradziony i bezdomny Syryjczyk wróci do Afryki, gdzie opowie o europejskiej gościnności.

 

Pierwszym inteligentnym miastem będzie Wieluń, gdzie władze wprowadziły cybernetyczne śmieciomaty – takie myślące kosze na śmiecie. Wbudowany w otwór wrzutowy skaner prześwietla odpad, rozpoznaje rodzaj materiału, analizuje kształt oraz wagę śmieci. W ten sposób puszki, butelki, plastikowe opakowania czy kartony trafiają do stosownych pojemników. Kosz wspierany jest aplikacją na telefon komórkowy, dzięki której za każdy wyrzucony odpad, wielunianin jest premiowany punktami mogącymi być wymienionymi na bilet do kina. Jeżeli macie Państwo jakieś śmiecie, no to kara będzie kino.

 

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.