Motto tygodnia: Opozycja podzielona, a Kaczor ze śmiechu kona.

ico-1
numer 27/2019
Autor:

Dowodem na to, że pies nie jest najlepszym przyjacielem człowieka, jest zachowanie wilczura Gerkego, który wykrył w tapczanie mężczyznę i doniósł na niego przełożonym z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Mężczyzna był poszukiwany w związku z włamaniami do mieszkań. Na miejscu takiego włamania Gerke podjął trop prowadzący do tapczanu znajdującego się w mieszkaniu kilka przecznic dalej. Tapczan również okazał się kradziony. Wniosek jest prosty: jeżeli chcesz się włamywać, na robotę jedź samochodem, zwłaszcza w Poznaniu.

 

Jeździć samochodem też trzeba umieć, o czym przekonał się 24-letni pasażer volkswagena, który w czasie jazdy po Zamościu odpalił petardę z zamiarem wyrzucenia jej przez okno. Niestety w drzwiach zaciął się mechanizm opuszczania szyby i petarda wybuchła mężczyźnie w dłoni. Wskutek eksplozji dowcipniś podcierać się będzie teraz lewą ręką, bo prawej nie ma.

 

Do dramatu doszło w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rybniku, gdzie 68-letnia kobieta podczas egzaminu na placu manewrowym potrąciła egzaminatora, który poniósł śmierć na miejscu. Policja nie podejrzewa prowadzącej o działanie intencjonalne. Zarzuca jej brak wystarczających kwalifikacji oraz nadmierną prędkość. Kierowczyni była trzeźwa, ale nie miała prawa jazdy.

 

Po dwudziestu latach sprawiedliwość dopadła 57-letnią mieszkankę gminy Horyniec-Zdrój, która mniej więcej od tego czasu była poszukiwana listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Lubaczowie. Kobieta tak skutecznie ukrywała się przed alimentami na dzieci, że minęło ich dzieciństwo. Niestety szczęście ją opuściło nie wiadomo dlaczego i jakim sposobem. W każdym razie alimenciara została aresztowana.

 

Całość na łamach

 

 

 

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Te wasze Wieści Gminne ograniczają się do gmin polskich.
    A szkoda, bo 4 lipca w gminie Washington DC wystąpił na świątecznym spędzie Trump i powiedział o Continental Army w wojnie lat 1775-1783:
    „Our Army manned the air, it rammed the ramparts, it took over airports, it did everything it had to do”.
    Czyli że byli aż tak bohaterscy, że nawet lotniska zdobyli.

  • Ten pechowiec z petardą doznał jedynie urazu palców.