Motto tygodnia: Nie pozwolą sprawiedliwi i prawi – Duda Falenty nie ułaskawi.

ico-1
numer 23/2018
Autor:

Straż miejska w Białymstoku rozdała mieszkańcom na wypadek powodzi 1000 worków na piasek. Piasek powinni obywatele zorganizować sobie we własnym zakresie, a łopaty można znaleźć w każdej publicznej szkole. Działanie to jest o tyle frapujące, że w Białymstoku nie ma żadnej rzeki, której brzegi należałoby umacniać przed wystąpieniem z nich wody.

 

Niejednokrotnie przekonywaliśmy o szkodliwości jazdy na rowerze. Mimo to nadal do wszystkich to nie dotarło. Może tym razem nam się uda – zwracamy uwagę na przykry incydent, który spotkał 58-latkę z Konina. Kobieta udała się na przejażdżkę tym rzekomo pokojowym środkiem transportu. Podczas jazdy rower wystrzelił. Kula trafiła rowerzystkę w brzuch. Z powodu niskiej referencyjności konińskich szpitali ofiarę z raną postrzałową wątroby przetransportowano do Warszawy. Policja wstrzymuje się z komentarzami na temat tego, jak doszło do strzelaniny i kto jest za nią odpowiedzialny.

 

Nocą na drodze w Lekartowie pod Raciborzem na peleton czterech rowerzystów najechał samochód. Dwóch rowerzystów wraz z rowerami zginęło na miejscu. Dwóch bez rowerów zawieziono do szpitala. Kierowca był trzeźwy, kolarze też. Rowery były sprawne i prawidłowo oświetlone, samochód również. Można powiedzieć nieszczęśliwy wypadek, ale spoglądając na to z protestanckiego punktu widzenia, które neguje istnienie wolnej woli, mamy do czynienia z ukartowanym przez Pana Boga morderstwem. Podobne stanowisko zajęliby pewnie również naukowcy determiniści, negujący istnienie tzw. przypadków, ale wykluczyliby z następstwa przyczyn i skutków wymienionego Boga.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.