Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
Autor:

Prokuratura policzyła, że w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. Emila Cyrana w Lublińcu parkingowi przywłaszczyli sobie ponad 100 tys. zł z tytułu opłat za wjazd na teren szpitala oraz postój. Jeszcze bardziej podejrzane jest to, że defraudanci zwrócili owe 100 tys. zł. To albo świadczy o tym, że są bardzo skromni i ogarnięci, albo że tysięcy było nieco więcej. Kto by przypuszczał, że parking przed szpitalem dla umysłowo chorych może być tak intratnym interesem.

 

W Chorzowie rozpoczęto walkę z bezdomnością. Urząd miasta rozdaje drewniane domy dla kotów mieszkańcom, którzy zarejestrują się jako opiekunowie bezdomnych kotów. Jeżeli eksperyment się powiedzie, akcja udomowiania bezdomnych obejmie prawdopodobnie również ludzi.

 

Rok 2019 ma być ostatnim rokiem życia dla 210 tys. dzików – rozkazał minister środowiska. Masakry dzików rozpoczną się już 12 stycznia, a skończyć się mają 27. Będą to skoordynowane, zmasowane i wielkoobszarowe polowania – czytamy w rozporządzeniu ministerstwa. Myśliwi nawet twierdzą, że za uśmiercenie ciężarnej dzikiej świni wyznaczono nagrodę w wysokości 650 zł. W każdym razie, znając naszych myśliwych, komu życie miłe, niech po dwunastym do lasu się nie wybiera.

 

Jak podaje „Maerkische Oderzeitung”, Polacy z terenów przygranicznych jeżdżą do Niemiec tankować samochody tańszym tam olejem napędowym. Na litrze zaoszczędzić można nawet 50 groszy. Niestety obecny rok jest rokiem wyborczym i pomysły na kupowanie elektoratu mogą spowodować, że wszyscy będziemy musieli jeździć do Niemiec tam zarabiać, bo trudno sobie wyobrazić, aby przy obecnych dochodach starczyło pieniędzy z podatków, do opłacenia całego elektoratu PiS.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.