Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 19/2019
Autor:

W miejscowości Słonne nad Sanem (gmina Dubiecko) w województwie podkarpackim stróż pilnujący obiektu wypoczynkowego około szóstej rano natknął się na zwłoki leżące w rowie. Skonkludował, że zwłoki nie powinny tam leżeć. Powiadomiona policja ustaliła, że zwłoki są nowe i mają 38 lat. Badanie post mortem wykazało, że gdy zwłoki żyły, uderzone zostały obuchem siekiery w głowę 15 razy. Dalsze czynności wykazały, że siekierą w Słonnem lubili się posługiwać 17-letnia Jessica i Sebastian.  Czy zwłoki były bite z nienawiści, czy z miłości, to ustala prokuratura. Co by ustaliła, i tak dupa z tyłu.

 

W Wąwolnicy w województwie lubelskim uruchomiono pierwszy na świecie jajomat, czyli urządzenie do automatycznej sprzedaży kurzych jaj. Jajka sprzedawane w jajomacie pochodzą z certyfikowanej lokalnej hodowli kur państwa Lipczyńskich, którzy obecnie mają ich 220. 10 sztuk większych jajek kosztuje 7, a 10 mniejszych 5 zł. Kolejne jajomaty, w których zainstalowane mają być terminale płatnicze, staną w Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym, gdzie obywatele czekają na nie jak na nową epokę, bowiem do niedawna, jak nam się zdaje, ludzie zjadali się tam nawzajem.

 

Mateusz O., nie mogąc się doczekać obsłużenia swoich potrzeb, przy ladzie sklepu monopolowego na Mokotowie w Warszawie opieszałemu klientowi stojącemu przed nim w kolejce wymierzył cios w szczękę, od czego szczęka się połamała. Niczego to w gruncie rzeczy nie przyspieszyło. Przyjechała policja i Mateusz O. w ogóle nie kupi wódki, prawdopodobnie przez następne 5 lat.  Można powiedzieć, że to zastraszający brak pragmatyzmu, ale również przyznać trzeba, iż Mateusz O. potrafi realizować się w życiu nawet pod groźbą kodeksu karnego.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.