Motto tygodnia: Nie pozwolą sprawiedliwi i prawi – Duda Falenty nie ułaskawi.

ico-1
numer 15/2019
Autor:

Wykładowca Instytutu Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie twierdzi, co ujawnił na Twitterze, że komendanci tej szkoły w środowisku policyjnym utożsamiani są z bohaterami komedii „Głupi i głupszy”. Ta policyjna Sorbona zdaniem pana doktora to „przyzakładowa zawodówka”. Uczony zdradza, że jeden z komendantów doktorów policjantów habilituje się z niezrozumiałej dla ekspertów bezpieczeństwa „teorii ruchomych przestrzeni”, której sam jest autorem. Komendant rektor uczelni pisze pozew o naruszenie dóbr osobistych przez podwładnego; w pozwie chce się domagać 50 tys. zł na cele charytatywne. Najbardziej ubodło rektora to, że w jednym z akapitów szkalującego go pisma został nazwany „brakującym ogniwem teorii Darwina”. Wyjaśniamy, że w teorii Darwina nadal więcej jest brakujących ogniw niż twardych dowodów, których jest mniej.

 

Dwaj mieszkańcy Jeleniej Góry w rzece Bóbr znaleźli pocisk artyleryjski produkcji radzieckiej z okresu II wojny światowej. Zapakowali go w reklamówkę i z braku lepszego pomysłu zanieśli na komisariat. Policja w Jeleniej Górze prosi poszukiwaczy pocisków w rzekach, aby więcej nie przynosili jej pocisków, zwłaszcza radzieckich. Wykonane są one z solidnej stali chroniącej wnętrze z materiałem wybuchowym, który nadal jest wybuchowy, a policja nie chciałaby wybuchać.

 

Młodzi i gniewni radni Katowic indagowali szefostwo samorządowej Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek na okoliczność wizyty na Jamajce. Kierowniczka placówki Tamara K. wyjaśniła, że zaproszenie przyszło do Katowic z jamajskiego Ministerstwa Kultury. Korzyści z wizyty są, ponieważ pani Tamara udzieliła wywiadu dla ogólnokrajowej rozgłośni radiowej na Jamajce i uczestniczyła w panelu zorganizowanym przez Uniwersytet Jamajski. Podjęto także decyzję o wymianie artystycznej między Jamajką a Katowicami w latach 2020-2022. Nie bez znaczenia również było to, że w drodze na lotnisko w Warszawie pani Tamara zahaczyła o polskie Ministerstwo Kultury, gdzie miała ważne kulturalne spotkanie.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.