Motto tygodnia: A na drzewach zamiast liści będzie wisieć mowa nienawiści.

ico-1
numer 10/2018
Autor:

W Lublinie modne były polisy gwarantujące wypłatę odszkodowania w wypadku nieszczęśliwego wypadku. Wypadki takie zaczęły się przydarzać nadzwyczaj często właśnie tym, którzy je wykupili. Wzrosła liczba poparzeń wskutek oblania rosołem, budyniem, grochówką lub galaretą. Poparzenia powodowały autentyczne cierpienia i niezdolność do pracy, a zatem wypłatę odszkodowań. Sprawa trafiła do sądu, ponieważ, jak się okazało, nie były to nieszczęśliwe wypadki, tylko wypadki szczęśliwe, zaaranżowane przez poszkodowanych, którzy gorącymi cieczami wywoływali uszczerbek na zdrowiu właśnie w celu otrzymania odszkodowania. Zdaniem prokuratury jest to oszustwo, za które powinny być 4 lata więzienia. Nie jesteśmy do końca przekonani o słuszności tego stanowiska. W końcu powinno być obojętne, czy sprawca działał umyślnie, czy nieumyślnie, skoro ukarany jest cierpieniem.

 

W Małopolsce wykryto prywatną mennicę, specjalizującą się w wybijaniu monet Narodowego Banku Polskiego o nominałach 5 zł. Mennica miała wydajność ok. dwóch monet na godzinę. Jak twierdzi policja, zarekwirowano kilkaset podrobionych monet. Jeśli te kilkaset oznacza powiedzmy 900, to korzyść dla dwóch fałszerzy mogła wynieść 4,5 tys. zł. Chcielibyśmy poradzić wszystkim, którzy zamierzają się podjąć podobnej przestępczej działalności, że przestępstwo musi mieć sens ekonomiczny. Jeśli minimalna stawka godzinowa w Polsce wynosi 13 zł, a miesięczna 2100, to fałszerstwo nie miało sensu. Sprawcom grozi 25 lat życia na nasz koszt, co było być może zasadniczym motywem ich działania.

 

Prawdziwą medialną karierę zrobiło w minionym tygodniu zamarznięte ciało mężczyzny znalezione w toalecie mobilnej systemu toi-toi na warszawskiej Pradze. Rozpisywali się o nim wszyscy. Celebryta miał około 67 lat. Zmarł z wychłodzenia i z powodu niedostatecznej ilości alkoholu we krwi. Wokół denata znaleziono puste butelki po wódce i żadnej pełnej. Skoro gminy nie potrafią wywiązać się z ustawowego obowiązku zapewnienia obywatelom dachu nad głową w czasie mrozów, powinny przynajmniej zadbać o dostateczną ilość darmowego alkoholu, aby podobnych przypadków było jak najmniej.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.