Motto tygodnia: Myśliwce F-35 – zakupy do dupy.

Utuleni w bólu

numer 43/2015

Niektórzy fruną do parlamentu na skrzydłach Tu–154m o numerze bocznym 101.

Minęły 4 lata. Świat się zmienił. Emocje ustąpiły. Smoleńską retorykę uskutecznia tylko wyciszany przez PiS Macierewicz. Szydło jedzie tezami socjalnymi i gospodarczymi. Reszta chętnych do Sejmu wtóruje jej w ekonomicznych banialukach. I wszystkim się zdało, że Smoleńsk jest już kartą zgraną do cna, a tymczasem…

Mertowa jest na liście. Beata Gosiewska co prawda wysiaduje stołek w Europarlanencie, ale jej poprzedniczka przy boku nieżyjącego Gosiewskiego, Małgorzata, startuje. Kurtykowa dała sobie siana, ale Kraków nie mógł zostać przez Smoleńsk osierocony. I nie jest. Do wyborców spod Wawelu szczerzy się Wassermannówna. Jacek Świat też aspiruje do roli parlamentarzysty. Sejmowy byt chce też przedłużyć Andrzej Melak. Dokładnie na to samo liczy pani senator Zającowa.

Po raz pierwszy ze smoleńskiej szansy pragnie skorzystać Małgorzata Wypych. Adwokatka, harcerka, mama Zuzanny i Krzysztofa, a nade wszystko kobieta, którą los pozbawił Pawła Wypycha, sekretarza stanu w kancelarii Lecha Kaczyńskiego – męża i ojca jej dzieci.

Jest jeszcze wnuczek. Wnuczek pisze o sobie: „Nazywam się Piotr Walentynowicz i z wykształcenia jestem technikiem mechaniki i eksploatacji pojazdów samochodowych, lecz pracowałem w wielu zawodach. Polityka zawsze była gdzieś obok mnie za sprawą mojej Babci – Anny Walentynowicz. Już jako ucznia w czasach PRL-u nauczyciele chcieli mnie skierować do szpitala psychiatrycznego, gdy w szkole namalowałem orła w koronie jako godło Polski. Ale tak na poważnie poczułem, że muszę się zaangażować w życie publiczne po tragedii smoleńskiej, która obnażyła całkowitą niemoc, bezsilność oraz zależność naszego rządu względem innych państw. Obecnie działam w samorządzie”.

całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.