Motto tygodnia: Kto obchodzi, mocne niech przyjmie życzenia wielkanocne.

ico-1
numer 18/2015
Autor: Jerzy Urban;

Święta rodzina

Rodzina realna stanowi siedlisko zbiorowego egoizmu, poplecznictwa, chętnie korupcji. Narzuca współżycie przymusowe. Odgradza jednostkę od dbałości o dobro publiczne i od organizacji pożytku społecznego. Rodzi nienawiści wewnątrzfamilijne -tłumione albo nie. Przedłuża niedorosłość młodzieży. Często uprawia rodzina nieodpowiedzialną rozrodczość odciętą od rachunku kosztów. Znęcanie się członków rodziny nad innymi miewa przejawy psychiczne, ekonomiczne i fizyczne.

Kult rodziny oraz zamiłowanie do życia w rodzinie to cofnięcie się wymierzone w miniony postęp, kiedy to jednostka i jej wolność była osią starań wyzwoleńczych. Warstwy wzorotwórcze starały się zastępować rodzinny dobór biologiczny wolnym wyborem ludzi do obcowania. Klasy wyższe dobierały bliskich w salonach politycznych i kulturalnych. Warstwy niższe – w karczmie. Przez to i rodzina była trwalsza, gdyż miała poślednie znaczenie.

W klatce rodzinnej najbardziej meczą się kobiety. W zapłacie za dawanie dupy i zupy utrzymywane są przez mężów lub wykonują prace prymitywne, żeby przynieść do domu pieniądze, za które samca będzie stać na karierę. Mężczyznom rodzina odbiera ruchliwość zawodową i przestrzenną, minimalizuje karierę, wiążąc z domem spłacanym na raty, bachorami i ogródkiem. Samce podlegają rodzinnej presji zarobkowej.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.