Motto tygodnia: Opozycja podzielona, a Kaczor ze śmiechu kona.

ico-1
numer 34/2016
Autor: Jerzy Urban;

Samobój czerwonego kapturka

Czy naprawdę Europę zaleje brunatna maź wydzielana z jej własnej dupy? Już się raz tak wydawało w 1940 r., kiedy Hitler zawładnął większą częścią Europy, a resztę zastraszał. Historia faluje więc, za jedną falą bieży druga fala, jak to głosi stara tandetna piosenka.

Nie jest prawdopodobne, żeby młodzież trwale żyjąca w internecie i mogąca korzystać z otwartych w Europie granic na dłuższy czas zachorowała na nacjonalizm. Jest on chwilowym przebraniem rewindykacji społecznych nowego pokolenia.

Na pewno nasz kontynent nie powróci do epoki związanej z poczuciem młodych, że ich możliwości w zakresie kariery i dostatku są gorsze niż generacji rodziców, kontrasty społeczne likwidują więc postęp międzypokoleniowy. Kiedy jednak rozwścieczona większość młodych uzyska więcej sprawiedliwości, lepsze perspektywy, a zarazem z racji wieku posunie się ku życiowej stabilizacji, zrzuci nacjonalistyczny kostium, bo już wtedy będzie zbędny. Nie wybierze więc powtórnie PiS, nie odda władzy pani Le Pen. W Turcji zaś armia nabierze sił i zrobi udany pucz przeciw Erdoğanowi.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.