Motto tygodnia: Kto obchodzi, mocne niech przyjmie życzenia wielkanocne.

ico-1
numer 46/2015
Autor: Jerzy Urban;

Pieszcząc pośladki Putina

Kaczyński nie przyjmuje do rozumu tej prawdy, że Stany Zjednoczone mają poważne kłopoty w różnych miejscach świata. Nasz region nie stanie się więc ich dodatkowym kłopotem, bo mając go w odbycie, tego unikną. Europa Wschodnia położona na zachód od Rosji nigdy nie była siedzibą ważnych interesów USA, znaczącym da nich polem działań. I nie jest. Ameryka nie chce, żeby to się zmieniło.

Co innego poczęstować Dudę kolacją, rzucić Warszawie darmowe frazesy o bliskim zaprzyjaźnieniu, a nawet zatrzymać u siebie ruch uliczny z powodu parady Pułaskiego, a czym innym jest przybliżenie do Moskwy o kilkaset kilometrów rakiet USA z obsługą. Gdyby Waszyngton coś takiego zrobił to np. w odwecie za zaatakowania przez Rosjan jego lotnictwa w Syrii byłby to wtedy odwet kosztem polskich interesów.

Są na świecie tylko dwa kraje naprawdę zainteresowane Polską: jeden pozytywnie, drugi nie. To Niemcy i Litwa. Trzymajmy się więc Niemiec i z Niemcami. Rządzący u nas teraz kretyni cierpią na polityczną ślepotę. Z powodu swej niechęci do Niemiec i Unii Europejskiej reorientują politykę zagraniczną na więź ze Stanami Zjednoczonymi. Oczywiście mogą ogłaszać miłość nawet z kosmitami, tyle że USA w zamian wygłoszą frazesy o Kościuszce. Europa, a szczególnie posocjalistyczna jej część nie jest dla niej pępkiem świata. Bardziej boi ich głowa o to co Rosja uczyni w Syrii niż na Ukrainie. Taki jest ten świat. Wcale nie dziwny.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.