Motto tygodnia: Opozycja podzielona, a Kaczor ze śmiechu kona.

ico-1
numer 44/2015
Autor: Jerzy Urban;

Pan Hitlerski

Polityka historyczna to uwięzienie ludzi w ciemnocie, to operacja pozbawiania mózgów. To więc także niszczenie zdolności ludzi do świadomego i racjonalnego wybierania władz i formułowanie pragnień. Patriotyczne zakłamywanie przeszłości cofa bowiem społeczeństwo do stanu przedpolitycznego i wiary w dowolne mity proplemienne.

Polityka historyczna PiS przekształca społeczeństwo w motłoch skłonny do ludobójstwa. Stajemy się potencjalnymi ludobójcami, bo zaszczepiono nam egoizm narodowy i moralność plemienną. Objawia się ona teraz w niechęci do uchodźców jako innych pod względem języka, wyglądu, religii i obyczajów. Ci obcy mogą do Polski przybyć, pomimo że ich nie chcemy. A wtedy nadejdzie stadium, gdy Polacy skłonni będą zgodzić się na zabijanie przybyszów, a potem sami ich zabijać.

Polak, będący już ulepkiem polityki historycznej szowinistów, stać się może łatwo ślepy na ludobójstwo albo nawet czynny masowy morderca. Hitlerowcy zaczynali życie jako poczciwiny, a nie bestie. I aż do końca uważali się za kochających swój kraj patriotów, którzy z miłości do niego i w jego obronie zmieniają swe zasady etyczne. Nie bójmy się więc uchodźców, tylko tego, co zrobimy pod wpływem strachu, nienawiści i całej tej karmy, jaką niesie polityka historyczna.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.