Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 14/2015
Autor: Jerzy Urban;

Nadpłeć

Nie odnotowujemy w powszechnych dokumentach wyznania, pochodzenia etnicznego, przekonań politycznych. Zabrońmy więc także w urzędowych papierach oznaczania płci. Zakażmy podziału imion na męskie i żeńskie. Niech płeć stanie się intymną sprawą każdego człowieka. Nowoczesna moda powinna być interpłciowa, aby wygląd nie stygmatyzował ludzi wedle różnic biologicznych.

Np. noszenie sukienki powinno być traktowane tak jak pierdzenie w gotyckiej katedrze podczas podniesienia. Brody i wąsy niech będą nietaktowną demonstracją odrębności. Nawet jeśli są to wąsy prof. Pawłowiczowej. Większość prezydentów Polski była wąsata: Wojciechowski, Mościcki, Bierut, Wałęsa, Komorowski. Nigdy więcej wąsatego prezydenta! Zlikwidujmy zwracanie się per pan i pani. Mówmy do siebie per wy albo ty. Zlikwidujmy formę męską i żeńską rzeczowników: „ten fortepian” „ta lampa”. W klinikach postawmy łóżka porodowe dla ojców obowiązanych jęczeć i krzyczeć. Przy porodzie resortowych wnuków czy prawnuków należy rozpaczać i płakać.

Problem będzie miał tylko Kościół z naborem do seminariów duchownych, gdy z papierów kandydata nie wyczyta, czy aby baba nie pcha mu się do święceń.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.