Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 40/2015
Autor: Jerzy Urban;

Byliśmy, jesteśmy, będziemy

W moim odczuciu PiS ma zamiary dokładnie przeciwstawne moim (i wielu innych) dążeniom w PRL. Myśmy chcieli wszechmoc państwo (partię) stopniowo osłabiać – PiS pragnie ją wzmacniać. Myśmy zwalczali nacjonalizm, np. moczaryzm – PiS go wyznaje. My pragnęliśmy zmniejszać represyjność – oni chcą zwiększać. My wzmacniać pierwociny gospodarki prywatnej – oni będą nacjonalizować, aby rozszerzyć zakres władzy nad pieniędzmi i ludźmi. My byliśmy za względnie liberalnymi dyskusjami – oni za polityką historyczną i pseudosztuką pseudopatriotyczną. My łaknęliśmy nowoczesności – PiS zaścianka. Można tak długo wyliczać. Kaczyści idą drogą komunistów w odwrotnym kierunku.

Credo: nie po to my, nibykomuniści, przystawaliśmy w 1989 r. na obalenie PRL, żeby PiS odbudowywało teraz ustrój podobny, ale gorszy – szowinistyczny, wodzowski, represyjny reżim autorytarny w kapitalizmie.

Gdyby nie zależność militarna i gospodarcza Polski od Europy i NATO, Kaczyński lub jego następcy prowadziliby kraj prosto do neofaszyzmu, usypiając społeczeństwo modłami i patriotyczną kołysanką. Wróg u bram. Szykujemy na niego trujący gaz szyderstwa.

URBAN

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.