Motto tygodnia: Kto obchodzi, mocne niech przyjmie życzenia wielkanocne.

ico-1
numer 28/2016
Autor: Jerzy Urban;

Błaszczykowski zagra dla Brukseli

Przed szczytowaniem NATO warto rządzącym pojebom przypomnieć, że wspólnota europejska traktowana była przez powojenną panią Merkel, czyli kanclerza Adenauera jako kaftan bezpieczeństwa zakładany Niemcom Zachodnim. Licząca już 60 lat niemiecka polityka proeuropejska miała zdusić niemiecki nacjonalizm i ekspansjonizm. Wykonała tę robotę. Tylko na jej gruncie Niemcy Zachodnie, a potem Niemcy zjednoczone mogły traktatowo pogodzić się z utratą swoich ziem wschodnich na rzecz Polski.

Jeżeli nasze popierdolone władze chcą osłabić wszecheuropejską postawę Niemiec i samą UE, to znaczy, iż pragną oglądać 50 km od granicy Polski, czyli w Berlinie drugiego Putina zamiast Angeli Merkel. I pożegnać się ze wsparciem NATO w razie rosyjskiego zagrożenia, w które zresztą ja wierzę jak w Jezusa Chrystusa, czyli wcale. Kaczyści jednak wierzą, a więc sami sobie srają na głowę.

Kaczyński – teraźniejszy Piłsudski z horyzontem politycznym kreta – pragnie przekształcić Unię Europejską w luźną organizację suwerennych państw narodowych. Tak też wyobrażali sobie unię amerykańską politycy poszczególnych kolonii walczący z federalistami w czasach pierwszych trzech prezydentów USA. Jak wyglądałby świat i Europa, gdyby Ameryka Północna nie stworzyła wspólnej władzy?

Z tego wynika, głównym zagrożeniem dla RP jest polski nacjonalizm, euroniechęć oraz antygermanizm, nie mówiąc już o rusofobii.

Twierdzę, że wzorem powojennych Niemiec nacjonalizm trzeba zwalczać od podstaw. Ostatnie dni uwidoczniły, że turbiną szowinizmu jest i zawsze była rywalizacja sportowa. Oglądaliśmy polską dzicz plemienną z tutejszą flagą wymalowaną na mordach, ze stułami biało-czerwonymi, takimiż czapkami, odchodzącą od zmysłów, wrzeszczącą, piszczącą, płaczącą i skacząca w chorobliwej ekstazie narodowej z powodu zawodów piłkarskich. Chociaż od tego, czy wygra drużyna polska, czy portugalska nic w realnym świecie nie zależy. Te emocje są odseparowane od racjonalizmu, a dają w skutkach nacjonalizm ogarniający także politykę.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.