Motto tygodnia: Pies z kulawą nogą by tej sztuki nie pamiętał, gdyby "Klątwa" przez czarnych nie była przeklęta.

ico-1
Autor:

Na dzień wpadła do Rzeczpospolitej Prezesa kanclerz Niemiec Angela Merkel. Spotkała się z ważniejszymi polskimi politykami, w tym z najważniejszym. „Gazeta Wyborcza” dowiedziała się, iż premierzyca Szydło na zamkniętym briefingu z niemieckimi dziennikarzami powiedziała, że jeśli Europa podzieli się na dwie prędkości, to Polska raczej zwolni niż przyspieszy.

Merkel chciała na własne oczy zobaczyć prezesa, który nie popiera swojego rodaka, czyli Tuska, w jego zamiarze kandydowania na przewodniczącego Rady Europejskiej na drugą kadencję. Kandydaturę Tuska popierają wszystkie państwa członkowskie Unii – oprócz Rzeczpospolitej Prezesa. – Angela, zwolnij z tym Tuskiem – powiedziałby prezes, gdyby umiał po niemiecku.

Zwolnił poseł prezesa Sasin. Najpierw ogłosił skierowanie do Sejmu i szybkie przegłosowanie tzw. ustawy metropolitalnej, polegającej m.in. na przyłączeniu do stolicy 32 podwarszawskich gmin, co pozwoliłoby partii prezesa wygrać wybory samorządowe w Warszawie. Potem jednak prezes powiadomił poddanych, że jego partia sprzeciwia się okręgom jednomandatowym, co inicjatywę Sasina uczyniło bezprzedmiotową. No to co miał zrobić Sasin? Zwolnił.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strona główna