Motto tygodnia: Nie pozwolą sprawiedliwi i prawi – Duda Falenty nie ułaskawi.

ico-1
numer 50/2018
Autor:

Młodzieżowym wyrazem roku został rzeczownik „dzban”. Oznacza człowieka pustego, czyli durnia.

 

Jak dzban zachował się Tchórzewski, minister energii. Najpierw zapowiedział podwyżkę ceny prądu o 30 proc., potem obiecał obywatelom takie rekompensaty, że „podwyżki nie poczuje żadne polskie gospodarstwo domowe”, a następnie ogłosił, iż do specjalnego funduszu rekompensacyjnego państwowe koncerny energetyczne dorzucą miliard złotych pochodzący z nadwyżki z zysków. Te same koncerny energetyczne wcześniej domagały się wzrostu ceny prądu z powodu braku zysków. Dzbaństwo Tchórzewskiego skończy się tym, że podwyżka będzie odłożona – co najmniej o pół roku. A że Kaczyński nie jest skończonym dzbanem, to nie pozwoli na wzrost ceny prądu aż do wyborów parlamentarnych.

 

Na polecenie prokuratury agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali siedmioro byłych pracowników Komisji Nadzoru Finansowego, w tym prezesa Andrzeja Jakubiaka i wiceprezesa Wojciecha Kwaśniaka. Zarzut: niedopełnienie obowiązków. Po przesłuchaniu zatrzymanych prokuratorzy zwolnili ich za poręczeniem finansowym i innymi środkami zapobiegawczymi. „Gazeta Wyborcza” odkryła, że niektórzy z zatrzymanych wcześniej zostali zwolnieni z pracy za sporządzenie miażdżącej opinii o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK) – parabankach stworzonych przez Biereckiego (obecnie senatora Prawa i Sprawiedliwości), od lat pozostających pod parasolem partii rządzącej. Jeżeli „Wyborcza” ma rację, to zatrzymanie Kwaśniaka i innych było nie tylko dzbaństwem, ale również draństwem.

 

Kwaśniak został bohaterem opozycji i opozycyjnych mediów. Z cierpiętniczą miną opowiadał o swojej martyrologii: 4 lata temu wynajęty przez władze SKOK Wołomin gangus o mało nie pobił go na śmierć.

 

Mały dzban, czyli Ziobro, czyli minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, powiedział, że Kwaśniak sam sobie był winny: dostał w łeb, bo rozzuchwalił przestępców ze SKOK-ów. Wielki dzban, czyli Święczkowski, czyli Prokurator Krajowy, powiedział, że Kwaśniak i inni spowodowali prawdziwą aferę w KNF – w odróżnieniu od afery nieprawdziwej, którą niedawno spowodował pisowski prezes KNF, a może ktoś jeszcze.

 

Całość na łamach

 

Następny numer „NIE” ukaże się w piątek 21 grudnia. Będzie dwa razy droższy, ale za to dwa razy bardziej wypasiony.

 

Wasze komentarze 7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.