Motto tygodnia: Ale draka! Afera Piebiaka!

ico-1
numer 49/2018
Autor:

Na wystawie rolniczej w Poznaniu Duda zrobił sobie zdjęcie z koniem, co sfotografował i wrzucił do internetu Czech Jan Škvrňák. Teraz świat zachodzi w głowę, który z nich – koń czy Duda – byłby lepszym prezydentem.

 

Konie się uśmiały, nie mówiąc o ekologach, gdy na szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach Duda powiedział, że złoża węgla wystarczą Polsce na 200 lat. Podczas Barbórki w Brzeszczach, czyli tam, gdzie wieki temu Szydło była wójtem, dodał, że „dopóki pełni urząd Prezydenta, nie pozwoli zamordować górnictwa”. Węgiel to Duda powinien wziąć na biegunkę. Słowną.

 

Kończąc wstydliwy temat Dudy: w towarzystwie byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsy poleciał on rządowym gulfstreamem do Waszyngtonu na pogrzeb byłego Prezydenta USA George’a H.W. Busha. Na pokładzie nie odnotowano pożałowania godnych incydentów.

 

Narodowy Bank Polski zwrócił się do sądu o tzw. zabezpieczenie, czyli zakaz pisania o prezesie NPB Glapińskim w kontekście afery w Komisji Nadzoru Finansowego. Zakaz miałby dotyczyć kilkorga dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i „Newsweeka”. NBP żąda również usunięcia dziewięciu publikacji, także z wydań papierowych, co jest równie absurdalne, jak niewykonalne. Jeśli polski bank centralny ma takich finansistów, jakich ma prawników, to uważajcie na portfele. O tym, jakiego ma prezesa, przeczytajcie w „Wyborczej” i „Newsweeku”.

 

Dziennikarza „Newsweeka” Wojciecha Cieślę wezwała policja na przesłuchanie w związku z opublikowaniem 13 sierpnia jego artykułu o Muszyńskim, wiceprzewodniczącym tzw. Trybunału Konstytucyjnego. Policja napisała, że publikacja ukazała się „bez zgody osoby zainteresowanej”, a prokuratura dodała, że chodzi o ujawnienie adresu zamieszkania Muszyńskiego. Tak czy siak apelujemy do kolegów dziennikarzy: uważajcie, psy biorą z naszej półki.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • Społeczeństwo, które w sondażach prezydeckich daje więcej głosów na bezwolnego figuranta łamiącego Konstytucję i kompromitującego Ojczyznę głupimi wypowiedziami niż na doświadczonego i szanowanego w świecie polityka, nie zasługuje na nic innego jak na dyktaturę oszołomów.