Motto tygodnia: Człowieku! W aptekach nie ma leków.

ico-1
numer 48/2018
Autor:

Duda nie ma wątpliwości, że to Rosja była agresorem podczas konfliktu z Ukrainą w Cieśninie Kerczeńskiej.

 

Na żądanie Grzegorza Schetyny zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego odpowiedział Błaszczak, minister obrony narodowej. Powiedział, iż posiedzenia RBN nie będzie dlatego, żeby Schetyna nie miał okazji do zaistnienia na scenie politycznej. Jeśli Błaszczak będzie tak twardy wobec Rosjan jak jest wobec Schetyny, to o bezpieczeństwo kraju możemy być spokojni.

 

Ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher napisała do Morawieckiego młodszego list, w którym ostrzegła polski rząd przed tłumieniem wolności mediów. Bezpośrednim powodem napisania tego dość bezczelnego listu była zapowiedź postawienia zarzutów prokuratorskich jednemu z dziennikarzy TVN, którzy sfilmowali świętowanie przez polskich neonazistów urodzin Hitlera.

 

Pisowcy, którzy zwykle leżą plackiem przed Wujem Samem, a szczególnie przed Donaldem Trumpem, wstali z kolan, uznając list madame Mosbacher za nieporozumienie (wersja light) lub ingerencję w wewnętrzne sprawy Polski (wersja hard). Pani ambasador wytknęli też błędy w nazwiskach „Moraweicki” i „Brudzińksi”. Naszym zdaniem błędy świadczą tylko o tym, jak poważnie USA traktują takich mężów stanu jak Morawiecki i Brudziński. Uważamy też, że gdyby Brudziński był prawdziwym patriotą, to dla poprawy stosunków polsko-amerykańskich zmieniłby nazwisko.

 

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali i doprowadzili do prokuratury Marka C., byłego prezesa Komisji Nadzoru Finansowego. Spodziewamy się, że C. zostanie tymczasowo zapudłowany jako jedyny sprawca afery korupcyjnej. Glapińskiemu, prezesowi Narodowego Banku Polskiego, włos z głowy nie spadnie.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.