Motto tygodnia: Czy Kościół zmieni pedofilskie trzęsienie ziemi?

ico-1
numer 42/2018
Autor:

Mógł „prokurować stówkę” dla ministra Aleksandra Grada z Platformy, mógł załatwiać robotę dla przyszłego posła PiS Czarneckiego młodszego, mógł nawet kłamać i prostować kłamstwo damskim głosem, ale nie wolno mu było powiedzieć, że mistrz kierownicy Robert Kubica „na szczęście złamał rękę” – tako rzecze suweren. Chodzi o kolejny ujawniony przez Onet.pl fragment tzw. taśmy Morawieckiego, który jest jeszcze premierem, ale po porażce pisowców w wyborach samorządowych być nim przestanie, chyba że Kaczyński upadnie na głowę i będzie go bronił jak niepodległości.

 

Kaczyński pokazał, że upadanie na głowę nie jest mu obce, wkopując słupek na plaży i inicjując tym samym przekop Mierzei Wiślanej. Bez pozwolenia na budowę, bez uzgodnień środowiskowych, bez wykonawcy, bez przetargu… Aż się prosi, żeby z tej okazji przypomnieć powiedzonko: „Każdy głupek wbija słupek”, ale genialnego stratega politycznego nie odważylibyśmy się nazwać głupkiem. Przynajmniej nie przed ogłoszeniem wyników wyborów…

 

Wyniki badań opinii publicznej każą przypuszczać, że antypisowcy pokonają w wyborach pisowców – w dużych miastach i w większości sejmików wojewódzkich. Jest tylko warunek: w niedzielę trzeba podnieść dupę, pójść do lokalu wyborczego, postawić 4 krzyżyki, a kartki wrzucić do urny.

 

Pisowcy w Łodzi chcą chwycić się brzytwy, żeby ograniczyć starty wyborcze. Pisowski wojewoda jeszcze przed wyborami zamierza odwołać z funkcji prezydenta miasta Hannę Zdanowską, kandydatkę na tę funkcję popieraną przez anty-PiS, której sondaże wróżą zwycięstwo w pierwszej turze. Krok wojewody, niech jego imię będzie zapomniane, ma zniechęcić elektorat do głosowania na Zdanowską, ale efekt może być i najpewniej będzie odwrotny.

 

Duda pojechał do Watykanu, gdzie przyjął go papież. Papież został w Watykanie, a Duda niestety wrócił z ziemi włoskiej do Polski.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.