Motto tygodnia: Wpadki, pomyłki i byki – Duda poleciał do Ameryki.

ico-1
numer 41/2017
Autor:

Jak co miesiąc od ponad siedmiu lat, prezes wlazł na czarne pudło i przemówił z powodu wypadku smoleńskiego. Tym razem w innym tonie: „Już niedługo (…) będzie prawda albo stwierdzenie, że tej prawdy do końca ustalić się nie da”. A czy da się ustalić, że już niedługo Macierewicz, prymas wyznania smoleńskiego, przestanie być potrzebny?

 

Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało Prokuraturze Krajowej materiały uzupełniające w sprawie byłego premiera Donalda Tuska. Chodzi o podejrzenie popełnienia przez niego przestępstwa na szkodę Rzeczpospolitej po wypadku smoleńskim. Z materiałów wynika, że w kręgu podejrzeń, oprócz Tuska i szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego, znaleźli się również ówczesny minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz dwaj Klichowie: Bogdan (minister obrony) i Edmund (przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych). A jednak Macierewicz ciągle się przydaje…

 

Budżet jest ograniczony także dlatego, że wzrastają wydatki na zbrojenia. Macierewicz ogłosił, że polska armia cyberprzestrzeni będzie bronić jak niepodległości. W ciągu najbliższych kilku lat kosztem dwóch miliardów złotych mają powstać wojska cybernetyczne w sile tysiąca żołnierzy. Na razie powołano biuro ds. organizacji wojsk cybernetycznych oraz pełnomocnika MON ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, którym został Bartłomiej Grabski. Co tak dudni? Pusty śmiech, którym po zapowiedzi Macierewicza zanoszą się ruskie trolle.

 

Zejdźmy z cyberprzestrzeni na ziemię. Zgodnie z dyrektywą unijną Ministerstwo Środowiska zapowiedziało nałożenie tzw. opłaty recyklingowej na jednorazowe torby foliowe używane w sklepach. Krok ten zadaje kłam twierdzeniu, jakoby Szyszko nie słuchał poleceń instytucji unijnych. Słucha, ale tylko tych, które nie godzą w suwerenność Puszczy Białowieskiej.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.