Motto tygodnia: Pyton grasuje, a policja protestuje.

ico-1
numer 37/2017
Autor:

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w dorocznym przemówieniu o stanie Unii Europejskiej oskarżył pisowski rząd o „okradanie obywateli z ich podstawowych praw” poprzez „niewykonywanie orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE i demontaż niezależnego sądownictwa”. Pan przewodniczący był tak taktowny, że nazwy naszego kraiku nie wymienił. Pisowcy mogą teraz udawać, że nie wiedzą, o co kaman.

Parlament Europejski zagłosował za przystąpieniem Unii Europejskiej do konwencji Rady Europy o zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Przeciw byli europosłowie z PiS. Prorządowe polskie media ogłosiły, że teraz zapanuje ideologia gender, a skrobanki będą obowiązkowe. Jeżeli dodać do tego Puszczę Białowieską i reparacje od Niemiec, stanie się jasne, że w Unii Europejskiej rządzonej przez szalone brukselskie elity miejsca dla Polski nie ma. O to kaman?

O to – odpowiedział Kaczyński podczas miesięcznicy. I dodał: „Nikt nie narzuci nam swojej woli z zewnątrz; nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii”. Czas pakować walizki – przynajmniej dla tych, którzy nie chcą mieszkać na wyspie.

 

Całość na łamach

Wasze komentarze 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.