Motto tygodnia: Czujesz chęć przemożną pogardzania piłką nożną?

ico-1
numer 36/2017
Autor:

Nowy rok szkolny rozpoczął się od rządowej reformy (deformy – wersja opozycyjna) systemu oświaty. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz policzył, że przez deformę pracę straciło blisko 10 tysięcy nauczycieli, a Zalewska – pisowska minister edukacji – że dzięki reformie w szkołach powstało 10 tys. nowych miejsc pracy. Rozbieżność tę da się wyjaśnić tylko w jeden sposób: w podstawówce Broniarz przykładał się do nauki arytmetyki, a Zalewska do nauki religii, stąd jej pobożne życzenia.

 

Podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte apel poległych miał czytać harcmistrz ze Związku Harcerstwa Polskiego, ale nie pozwolono mu przeczytać. Przeczytał żołnierz z Wojska Polskiego. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oskarżył Macierewicza o złamanie uzgodnień, a sympatyzujące z Macierewiczem media – o to, że Adamowicz kazał wyłączyć mikrofon, aby apel czytany przez żołnierza był mniej donośny. Najwyższy czas przestać obchodzić rocznice wojny polsko-niemieckiej, a zacząć czcić wojenkę polsko-polską.

 

Z politycznego afisza nie schodzi sprawa reparacji wojennych, których dzielna Polska chce się domagać od tchórzliwych Niemiec. Błaszczak obliczył, że Niemcy powinny wypłacić Polakom bilion (tysiąc miliardów) dolarów amerykańskich, a Waszczykowski nie wykluczył większej kwoty. Na nasze oko obydwaj w podstawówce nie przykładali się do nauki arytmetyki, a w dodatku nie oglądali „Misia” i mylą systemy walutowe.

 

Prasa bulwarowa, a za nią media opiniotwórcze poinformowały, że Duda miał żądać od Szydło dymisji Macierewicza. Podobno Szydło kiwała głową, ale palcem w tej sprawie kiwnąć nie zamierza.

 

Całość na łamach

 

Wasze komentarze 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  • „Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz policzył, że przez deformę pracę straciło blisko 10 tysięcy nauczycieli, a Zalewska – pisowska minister edukacji – że dzięki reformie w szkołach powstało 10 tys. nowych miejsc pracy.”
    O Matko, nie no, to już się w pale nie mieści, jak powiedział pewien zomowiec, któren przynosił cielęcinę do domu, kuervas !
    No to jak to JEST NAPRAWDĘ, w mordę jeża, par excellance w pysk ?! I p. ministrówa Zalewskaja i prezio Broniarz przeca ludzie kształcone, no to jak, liczyć nie umieją, czy co ?! No bo przeca, do kurwy nędzy, NA PEWNO są jakoweś dane od samo(nie)rządów, trzeba jeno je odpowiednio zinterpretować: są za burtą bakałarze, czy trza ich nająć dodatkowo. Ja pierdykam, ale rozbieżności w liczeniu, których świat nie widział. A pomyśleć, że to prosta sprawa. Hej !-

  • jak p.Szydlo spojrzy na was z bliska to wam sie nogi pouginaja wy zydy p……..